Windows Phone 8 co prawda wciąż jest nowym systemem, lecz Microsoft już pracuje nad jego następcą. Jaki będzie Windows Phone 9? Tego jeszcze nie wiemy, lecz jasne jest, że już powstaje.

Wiadomość ta wyszła na jaw za sprawą strony Microsoftu. W zakładce z ofertami pracy pojawiło się stanowisko dotyczące testowania aplikacji na Windows Phone 9, co widać na poniższym zdjęciu:

 

Na tym nie koniec – jeden z pracowników Microsoftu na swojej stronie profilowej zamieścił informację, jakoby pracował przy testowaniu oprogramowania w zespole Windows Phone Test Services i aktualnie zajmował się testowaniem Windows Phone’a 9 wraz z HTC, Nokią oraz Qualcommem.

Oczywistym wnioskiem wydaje się, że Windows Phone 9 będzie dostępny na urządzeniach Nokii i HTC, a w ich wnętrzach znajdziemy procesory Qualcomma (zapewne Snapdragony 600/800). Dziwić może nieobecność Samsunga – posiada on w swojej ofercie smartfony pracujące zarówno na Windows Phone 7, jak i Windows Phone 8.

Niestety, na obecną chwilę nie możemy powiedzieć nic w sprawie zmian, które zostaną wprowadzone w nadchodzącym systemie Microsoftu, gdyż znajduje się we wczesnej fazie rozwojowej. Mam nadzieję, że gigant z Redmond nie zamierza spieszyć się z prezentacją Windowsa 9. Szkoda by było, aby tak nowy system, jak Windows Phone 8 skończył swój żywot jeszcze w tym roku – wszyscy ci, którzy kupili drogie smartfony jak Lumia 920 czy Ativ S mogliby się czuć urażeni.

Via

 

 

Be Sociable, Share!