Na stronie Microsoftu pojawiła się adnotacja informująca o czasie oficjalnego wsparcia mobilnych systemów Windows Phone 7.8 i Windows Phone 8. Skończy się ono w przyszłym roku.

Microsoft stwierdził, że najlepiej będzie, jak cykl życia jego mobilnych systemów operacyjnych wyniesie 18 miesięcy od dnia wejścia na rynek, a więc półtorej roku. Czy to dużo? Na pewno nie, jeśli porównamy ten wynik do Windowsa XP – ten swoje wsparcie zakończy po niecałych 13 latach!

Nie ma jednak sensu porównywać systemu operacyjnego z komputerów osobistych (zwłaszcza tak udanego, jak XP) do mobilnych okienek. Postęp jest coraz szybszy, a od smartfonów wymaga się częstych nowych odsłon systemu. Z drugiej strony, taki stan rzeczy zdenerwuje osoby, które planują mieć jeden telefon na długie lata.

Wróćmy do samego oświadczenia Microsoftu. Zostało ono zawarte na jego stronie internetowej i brzmi ono tak:

Microsoft będzie tworzył aktualizacje dla systemu operacyjnego na twój telefon, włącznie z aktualizacjami mającymi na celu zwiększenie bezpieczeństwa przez 18 miesięcy od dnia jego wydania. Dystrybucja aktualizacji może być kontrolowana przez operatorów sieci komórkowych lub producenta twojego telefonu. Dostępność aktualizacji może być zależna także od kraju, regionu, czy specyfikacji sprzętowej. Zobacz poniższą tabelkę:

Kliknij, aby powiększyć

 

 

Koniec wsparcia dla Windows Phone’a 7.8 nastąpi 9 września 2014, natomiast dla Windows Phone’a 8 będzie to 8 lipca 2014 roku. 

Be Sociable, Share!