Zapewne wielu z Was zastanawia się, który z trójki chipsetów najnowszej generacji jest najszybszy. Co prawda nie powinno się ślepo polegać na benchmarkowych testach, lecz spójrzmy, która jednostka panuje nad pozostałymi.

Spośród wielu benchmarków, AnTuTu jest chyba tym najbardziej miarodajnym. Quadrant, choć swego czasu był niezwykle popularny, nie przedstawia miarodajnych wyników. AnTuTu posiada szerszy zasób testów, zwłaszcza dotyczących renderingu grafiki. Jak prezentuje się wielka trójka najbardziej wydajnych mobilnych układów na dzień dzisiejszy? Tak, jak widać:

Dla mnie sporym szokiem jest tak wysoki wynik w przypadku Tegry 4. Jak to możliwe, że odstawiła konkurencję aż tak daleko? Powód zdaje się być prozaiczny – rezultat Tegry 4 został opublikowany przez Nvidię, więc samego producenta, który mógł zawyżyć prawdziwy wynik. Punkty dla Snapdragona 600 pochodzą z przetestowanego przez redakcję Androidandme.com HTC One, a Exynos 5 Octa (należący oczywiście do Samsunga Galaxy S4) został sprawdzony przez blog technologiczny Laptopmag.com. 

Liczbowe wyniki prezentują się następująco:

Tegra 4 – 36 305

Samsung Galaxy S4 – 21 089

HTC One – 22 475

Od lewej: Samsung Galaxy S4 i HTC One.

Pamiętajmy jednak, że wydajność w benchmarkach, a rzeczywista szybkość działania to dwa osobne pojęcia. Może się okazać, że wiele gier i aplikacji będzie tworzonych z myślą o konkretnym rodzaju procesora, przez co będzie chodzić zupełnie inaczej na Tegrze 4, Snapdragonie 600 i na Exynosie 5 Octa.

Dodatkowo, dziwi mnie fakt, że pomimo tak rewelacyjnych osiągów, Tegra 4 nie znalazła wielu chętnych producentów smartfonów i tabletów, którzy chcieliby wyposażyć w ten układ swoje urządzenia. Pewnie ten stan rzeczy się zmieni, gdy przekonają się o prawdziwej mocy tego SoC-a (prawdziwej? miejmy nadzieję 🙂 )

Pamiętajmy jeszcze, że Qualcomm nie postawił jeszcze kropki nad i – Wyprodukował także mocniejszy układ Snapdragon 800, który jeszcze nie został wykorzystany w żadnym urządzeniu.

Via

Be Sociable, Share!