Nexus 7 to jeden z najbardziej udanych tabletów z Androidem. Nic dziwnego, że mówi się o jego następcy. Miałby otrzymać m.in. bardziej szczegółowy wyświetlacz i mocniejszą specyfikację przy zbliżonych wymiarach. Analogicznie będzie się przedstawiał także iPad Mini drugiej generacji.

Na temat następcy jednego z najbardziej popularnych tabletów mówi się już od jakiegoś czasu. Niestety, były to wyłącznie przypuszczenia i niepotwierdzone przecieki. Podobnie jest tym razem – informacja pochodzi z ust Paul Semenzy, analityka pracującego dla firmy DisplaySearch.

Odmłodzony Nexus 7 miałby zostać zaprezentowany już w drugim kwartale bieżącego roku (najczęściej mówi się o majowej konferencji Google I/O lub czerwcu), więc nieco wcześniej, niż iPad Mini 2 (trzeci albo czwarty kwartał). Oba z urządzeń mają mieć wyświetlacze o wyższej rozdzielczości. Nowy Nexus otrzyma ekran HD+ 1920×1200 (zamiast obecnych 1280×800), natomiast jego konkurent od Apple zostanie wyposażony w wyświetlacz Retina o rozdzielczości 2,048×1,536 pikseli (iPad Mini pierwszej generacji ma rozdzielczość 1024×768 pikseli). Zarówno iPad Mini 2, jak i drugi Nexus 7 mają cechować się współczynnikiem PPI na jednakowym poziomie – 324. Rozmiary paneli mają nie ulec zmianie.

Niestety, nowy przeciek mówi wyłącznie o wyświetlaczach. Już teraz wiemy jednak, że nowe tablety z pewnością otrzymają mocniejsze podzespoły. Prawdopodobnie Nexus 7 drugiej generacji otrzyma aparat z tyłu obudowy.

Na więcej informacji będziemy musieli jeszcze poczekać. Miejmy nadzieję, że otrzymamy dwa naprawdę dobrze wykonane i wydajne tablety.

Via

Be Sociable, Share!