Od jakiegoś czasu mówi się, że nadchodząca Nokia EOS/Lumia 1000/Catwalk ma otrzymać obudowę z aluminium. Okazuje się, że nie będzie to pierwszy model Nokii z tego materiału. Przed nim pojawi się Nokia Lumia 928 będąca ewolucją Lumii 920.

Wygląda, że Nokia stawia na aluminium. Po wcześniejszych plotkach o aluminiowej Nokii EOS przychodzi kolej na wiadomość o innym smartfonie wykonanym z tego materiału. Czy poliwęglan i plastik zostaną porzucone przez Finów? Możliwe, że wkrótce tak się właśnie stanie. No, może z wyjątkiem plastiku – ten wciąż jest bezkonkurencyjny przy produkcji tańszych komórek.

Nokia Lumia 928 to tak naprawdę nieco ulepszona Nokia Lumia 920. Wygląda niemal tak samo, ma niemal taką samą specyfikację, choć nie ma w tym nic złego – Lumia 920 w końcu przecież jest wciąż smartfonem uważanym przez znaczną większość za najlepszy Windows Phone. Lumia 928 zostanie wyposażona we wspomnianą wcześniej obudowę z aluminium, która będzie nieco cieńsza (10,2 zamiast 10,7 mm), dwie lampy: LED i ksenonową, łączność SVLTE, a waga urządzenia zmaleje. Reszta ma zostać taka sama, jak w przypadku modelu bazowego.

Smartfon ten dostępny będzie na wyłączność amerykańskiej sieci Verizon w cenie 550$ (1750 zł) od kwietnia. Trochę szkoda, że nie pojawi się w Polsce, lecz osoby poszukujące mocarnego Windows Phone’a i tak raczej będą wolały poczekać na Catawalka.

Via

Be Sociable, Share!