stop-update-to-windows-phone-7.8

Niestety Microsoft znalazł uchybienia w swojej aktualizacji systemu Windows Phone 7.5 do wersji Windows Phone 7.8. O jakie uchybienia chodzi i kiedy będziemy mogli spodziewać się kontynuacji aktualizowania modeli smartfonów z WP 7.5 do 7.8?

Aktualizacja zostaje wstrzymana aż do chwili naprawienia błędów przez Microsoft. O jakie błędy konkretnie chodzi? Nieformalnie mówi się o błędach związanych z obsługą kafelków oraz problemami z baterią. Uchybienia te musiały stać się na tyle poważne, że MS postanowił wstrzymać aktualizację.

Przypomnijmy, że Windows Phone 7.8 w porównaniu do starszej wersji (7.5) zmieniał się przede wszystkim wizualnie – możliwość pełnej personalizacji kafelków ale ponadto nowsza wersja systemu miała dać możliwość instalacji nowszych i bardziej zaawansowanych aplikacji. WP 7.8 miał być pośrednikiem pomiędzy 7.5 a 8.0 w chwili gdy okazało się, że z racji na ograniczenia sprzętowe dotychczasowe (będące już na rynku) smartfony nie będą mogły zostać zaktualizowane do najnowszej wersji systemu Windows Phone 8.

W system Windows Phone 7.5 pierwotnie wyposażone zostały smartfony: Nokia Lumia 610, Nokia Lumia 610 NFC, Nokia Lumia 800 i Nokia Lumia 900 i to właśnie one czekają na swoją aktualizacje. Kiedy ona nastąpi? – trudno stwierdzić, lecz Microsoft powinien dla dobra swoich użytkowników zadbać by była to tylko chwilowa awaria.

Be Sociable, Share!