Co prawda nie doszło jeszcze do ujawnienia Samsunga Galaxy S IV, lecz w niczym to nie przeszkadza powstawaniu plotkom o trzeciej generacji tabletofonu Samsunga – Galaxy Note III. Samsung – jak widać – interesuje się procesorami o ośmiu rdzeniach.

Galaxy Note to seria smartfonów, która zapoczątkowała nowy podgatunek urządzeń mobilnych. Oczywiście, chodzi o tabletofony zwane także jako phablety. Charakteryzują się one monstrualnymi jak na smartfony rozmiarami, dzięki czemu są niemalże tabletami. W dwóch poprzednich latach Samsung przedstawił dwie generacje Note’ów. Zanosi się, że w tym roku pojawi się kolejny z nich.

Łatwo zgadnąć, że Samsung Galaxy Note III będzie bazował na Samsungu Galaxy S IV, lecz dostanie większy wyświetlacz i mocniejszy (choć zapewne tylko podkręcony) procesor. Wieść gminna niesie, że wspomniany wyświetlacz otrzyma przekątną 5,9″, co dla wielu może okazać się barierą nie do przejścia. W moim odczuciu jest to zdecydowanie za dużo, a korzystanie z takiego potwora w życiu codziennym może być problematyczne. Przypomnijmy, że Samsung Galaxy S III posiada przekątną 4,8″, Galaxy Note – 5,3″, a Galaxy Note II – 5,55″.

Sercem nadchodzącego tabletofonu Samsunga ma być ośmiordzeniowy procesor Exynos 5 Octa korzystający z architektury bigLITTLE, więc w zasadzie jest to wciąż czterordzeniowiec, bo właśnie maksymalnie cztery rdzenie mogą być obsługiwane naraz. Prawdopodobnie będzie taktowany o jakieś 0,2-0,4 GHz szybciej, niż SGS IV.

Przewidujemy, że Samsung Galaxy Note III zostanie pokazany w okresie wakacyjnym.

Na obecną chwilę nie znamy więcej informacji na tematy Samsunga Galaxy Note III. Te zawarte tutaj radziłbym jednak traktować jako plotkę – w końcu do premiery tego urządzenia pozostało jeszcze trochę czasu.

Via

Be Sociable, Share!