Jak co miesiąc, pokazujemy Wam kolejne statystyki poszczególnych wersji systemu Android. Okazuje się, że Jelly Bean zalicza wzrost, a Gingerbread i Ice Cream Sandwich spadają w dół – sytuacja jest podobna do tej sprzed miesiąca.

Jak prezentuje się podział Androida z danych za luty? Sytuacja zdaje się stabilizować. Przewaga Gingerbreada topnieje niczym śnieg z zeszłego tygodnia, a coraz więcej użytkowników zaczyna korzystać z najnowszego Jelly Beana. Tendencja jest dobra, miejmy nadzieję, że przyrost żelków w najbliższych miesiącach będzie jeszcze większy.

Nieugiętym królem Androida ciągle jest stary Gingerbread, który działa aż na 44% wszystkich urządzeń z tym systemem. Powoli, z miesiąca na miesiąc, jego przewaga maleje, lecz nie zanosi się, by rychło spadł z pierwszego miejsca.

Drugie miejsce zajmuje Ice Cream Sandwich ze swoimi 28,6 %. Tym razem zaliczył niewielki spadek, o 0,4 punkty procentowe. Jest to spowodowane przenoszeniem się użytkowników lodowej kanapki na nowszego Jelly Beana.

No właśnie, Jelly Bean. To jego poczynania powinny nas interesować najbardziej. Jak mu poszło? W poprzednich statystykach uzyskał wynik 13,6%, a w danych za luty dostał już 16,5%. To całkiem niezły wzrost, nie sądzicie?

Ogólna sytuacja jest taka: Gingerbread sunie w dół, Ice Cream Sandwich też, lecz jeszcze wolniej, natomiast jedynym systemem zaliczającym wzrost jest nowy Jelly Bean. Cała sytuacja powinna zmienić się w przeciągu paru najbliższych miesięcy, gdy Google zaprezentuje kolejnego Androida, prawdopodobnie 5.0.

Via

Be Sociable, Share!