Instagram to jedna z najpopularniejszych aplikacji mobilnych wszech platform. Na chwilę obecną jest oficjalnie dostępny na iOS i Androida, lecz wciąż brakuje jego wersji dla Windows Phone. Możliwe, że to się niebawem zmieni.

Instagram to największy i z pewnością bardzo interesujący serwis społecznościowy przeznaczony dla fanów fotografii. W przeciwieństwie do innych usług tego typu, nie jest to strona internetowa, lecz wyłącznie mobilna aplikacja. Potencjał w nim tkwiący odkrył sam Facebook, który swego czasu wykupił spółkę Instagram za okrągły miliard dolarów.

Instagram nie ma oficjalnej aplikacji dla systemu Windows Phone, lecz wkrótce może się to zmienić. Na jednym ze zdjęć reklamowych, które przedstawia Nokię Lumia 620, zauważono ikonkę Instagrama w jednej z kafelek na ekranie głównym. Oczywiście, może być to błąd niezorientowanego grafika lub celowo sfabrykowana przeróbka, lecz jest też szansa na to, że coś jest na rzeczy.

Taką teorię potwierdza serwis WPDang, który jest zdania, że aplikacja za jakiś czas pojawi się na Windows Phone jako exclusive przeznaczony dla Lumii i prace nad nią już trwają.

W sklepie Windows Phone można już teraz natrafić na nieoficjalne aplikacje pozwalające na przeglądanie instagramowej społeczności, lecz za ich pomocą nie da się dodawać nowych zdjęć, co jest przecież esencją całego Instagrama.

Pojawienie się Instagrama na Androidzie było głośnym wydarzeniem, które niezmiernie ucieszyło fanów zielonego robocika, a zirytowało wielu użytkowników urządzeń Apple. Stworzenie wersji na Windows Phone spowoduje jeszcze większy wzrost popularności aplikacji, która już od dawna cieszy się ogromną sławą.

Via

Be Sociable, Share!