Tak przynajmniej głosi kolejna z plotek. Brzmi nieco jak science-fiction, czy taka funkcja jest w ogóle możliwa do zaimplementowania w smartfonie? Przekonamy się wkrótce…

Samsung Galaxy S IV to z pewnością najbardziej wyczekiwany Android tego roku. Już teraz łatwo przewidzieć, że będzie on hitem sprzedaży i zarazem najbardziej pożądanym gadżetem na rynku. Czym bliżej jego premiery, tym więcej o nim wiemy. Choć czy wszystkie plotki okażą się prawdziwe?

Samsung Galaxy S III charakteryzował się wieloma interesującymi rozwiązaniami wplecionymi w nakładkę TouchWiz, wśród których znalazło się Smart Stay. Dzięki tej funkcji telefon wiedział, czy nasza twarz znajduje się przed wyświetlaczem – jeśli tak, nie przechodził w tryb uśpienia. W następcy Samsung chce pójść o krok dalej i ma nam zaserwować przewijanie tekstu oczami. Nie dość, że podczas czytania długiego tekstu smartfon nie będzie się wyłączał, to jeszcze automatycznie przesunie tekst gdy wykryje, że dochodzimy wzrokiem do ostatnich linijek widocznych na ekranie. Tak przynajmniej głosi plotka.

Czy to w ogóle jest do wykonania? Czy przednia kamerka jest w stanie wychwycić takie szczegóły, jak ruchy gałek ocznych? Samsung musiałby wyposażyć SGS-a IV w naprawdę bardzo dobrej jakości frontowy aparat. Dodatkowo miejmy nadzieję, że kwestia programowa zostanie wykonana wzorcowo i smartfon nie będzie wariował bez przyczyny lub nie będzie reagował kompletnie. Pamiętajmy, że Smart Stay działał porządnie tylko w bardzo dobrych warunkach oświetleniowych.

Kolejną małą plotką jest to, że Galaxy S IV zostanie pozbawiony fizycznego przycisku home, co z pewnością przyczyniłoby się do zmniejszenia kłopotów – Apple nie będzie mogło się spierać w sądzie o plagiat w kwestii designu 😉

Premiera Samsunga Galaxy S IV została zaplanowana na 14 marca, czyli pozostało już bardzo niewiele czasu. Mam nadzieję, że Samsung pozytywnie nas zaskoczy nie tylko kampanią reklamową, lecz także i samym urządzeniem.

Via

Be Sociable, Share!