Jeśli często słuchacie muzyki za pomocą waszych smartfonów czy tabletów z Androidem, może Was zaciekawić program Noozxoide, który ma na celu poprawić jakość odtwarzanego dźwięku.

W dobie smartfonów, mało kto korzysta z tradycyjnych odtwarzaczy MP3 – no bo po co, skoro są one wbudowane w naszych komórkach? Niestety, jeśli idzie o jakość dźwięku, to zaawansowane odtwarzacze MP3 nie mają konkurencji.

Jeśli ustawienia, które oferuje Wam odtwarzacz w waszym urządzeniu mobilnym nie są zadowalające, można skusić się na rozwiązanie tego problemu na wiele różnych sposobów. Najoczywistszym jest kupno porządnych słuchawek, lecz nie każdy widzi sobie wydawać kilkaset złotych na sprzęt, który nietrudno popsuć. Skoro nie w słuchawki, można zaopatrzyć się nawet w kieszonkowe wzmacniacze słuchawkowe, lecz jest to dość osobliwy sprzęt. Na szczęście, można też poprawić dźwięk darmowymi metodami, jak np. poprzez pakiet audio DSP bądź  opisywanym tutaj Noozxoide EIZO-rewire™ PRO.

Opisywana apka jest dość egzotyczna, dlatego waśnie postanowiłem o niej tutaj wspomnieć. W zasadzie mowa o programowym procesorze dźwiękowym, który ma na celu poprawić nasze odczucia słuchowe i… rzeczywiście sprawuje się na tym polu przyzwoicie. Nawet moje pchełki od Motoroli za 20 zł poradziły sobie świetnie, a Noozxoide udowadnia, że nawet z taniego sprzętu coś tam można wycisnąć.

W przeciwieństwie do większości podobnych rozwiązań, program pozwala na oddzielne skonfigurowanie dźwięku dla portu mini-jack, głośnika wewnętrznego oraz urządzeń podłączanych bezprzewodowo. Oferuje redukcję dźwięków z progu bólu, wzmocnienie basów, equalizer czy efekty przestrzenne Nie jest tego przesadnie dużo, lecz efekty sprawdzają się całkiem nieźle.

Oczywiście, Noozxoide nie jest cudotwórcą, więc nie należy się spodziewać, że przywróci głuchemu słuch, a stare słuchawki z bazaru zaczną grać niczym profesjonalny sprzęt za spore pieniądze, lecz pozwala w zauważalny sposób uprzyjemnić słuchanie muzyki. Zwłaszcza, że można go stosować w połączeniu z większością innych programowych ulepszaczów dźwięku.

Aha – apka jest w pełni kompatybilna z Tegrą 2 i 3, chipem Wolfsona oraz Sabre, poziom kompatybilności z układami Qualcomma producent oznaczył jako 50%.

Zamiast opisywać ją dalej, po prostu zachęcam do osobistego sprawdzenia tej aplikacji – warto przekonać się na własne uszy.

Noozxoide EIZO-rewire™ PRO – Pobierz za darmo z Google Play

Alternatywny link

Be Sociable, Share!