Sony dopiero co pokazało światu swoje dwa topowe smart­fony: Xperię Z i Xperię ZL, a okazuje się, że już trwają zaawan­sowane prace nad nieco mniejszym mod­elem, który prze­jmie tytuł naj­moc­niejszego smart­fona tego producenta.

Kto by się spodziewał, że zaprezen­towanym w sty­czniu Xpe­riom Z i ZL Sony już szykuje następcę? Dzi­wnie to brzmi, ale tak właśnie wynika z najnowszych nie­ofic­jal­nych infor­ma­cji. Cóż, widocznie Japończycy pragną mieć w swo­jej ofer­cie coś, co bezpośred­nio powal­czy z HTC One, Opti­musem G Pro i nieu­jawnionym jeszcze Sam­sungiem Galaxy S IV.

Mowa o smart­fonie o nazwie kodowej C670X. Ma być to nieco mniejsza i szyb­sza odmi­ana znanych nam Z/ZL. Otrzyma wyświ­et­lacz 4,8″ o rozdziel­czości Full HD, a sercem stanie się bardzo wyda­jny czterordzeniowy Snap­dragon 600 o tak­towa­niu 1,8 GHz wpier­any ukła­dem graficznym Adreno 320. Nie zabraknie rewela­cyjnego aparatu z matrycą Exmor RS. Pamięć wewnętrzna ma wynieść 32 GB. Sys­te­mem oper­a­cyjnym rzekomo zostanie najnowszy Android 4.2 Jelly Bean.

Czy plotki okażą się prawdziwe, dowiemy się nieco później. Mnie nato­mi­ast dziwi, dlaczego Sony chce nas zalać aż trzema high-endowymi smart­fon­ami w niemal tym samym cza­sie? Posi­adacze Xperii Z/ZL mogą czuć się nieco pokrzy­wdzeni — nie ma to jak kupić now­iutki smart­fon z najwyższej półki tylko po to, by wkrótce się dowiedzieć o jego planowanym następcy ;)  No cóż — Sony chci­ało powal­czyć z SGS-em IV, lecz czy w takim razie był sens wydawa­nia Z i ZL?

Via

Ciekawe? Podziel się!