Sony dopiero co pokazało światu swoje dwa topowe smartfony: Xperię Z i Xperię ZL, a okazuje się, że już trwają zaawansowane prace nad nieco mniejszym modelem, który przejmie tytuł najmocniejszego smartfona tego producenta.

Kto by się spodziewał, że zaprezentowanym w styczniu Xperiom Z i ZL Sony już szykuje następcę? Dziwnie to brzmi, ale tak właśnie wynika z najnowszych nieoficjalnych informacji. Cóż, widocznie Japończycy pragną mieć w swojej ofercie coś, co bezpośrednio powalczy z HTC One, Optimusem G Pro i nieujawnionym jeszcze Samsungiem Galaxy S IV.

Mowa o smartfonie o nazwie kodowej C670X. Ma być to nieco mniejsza i szybsza odmiana znanych nam Z/ZL. Otrzyma wyświetlacz 4,8″ o rozdzielczości Full HD, a sercem stanie się bardzo wydajny czterordzeniowy Snapdragon 600 o taktowaniu 1,8 GHz wpierany układem graficznym Adreno 320. Nie zabraknie rewelacyjnego aparatu z matrycą Exmor RS. Pamięć wewnętrzna ma wynieść 32 GB. Systemem operacyjnym rzekomo zostanie najnowszy Android 4.2 Jelly Bean.

Czy plotki okażą się prawdziwe, dowiemy się nieco później. Mnie natomiast dziwi, dlaczego Sony chce nas zalać aż trzema high-endowymi smartfonami w niemal tym samym czasie? Posiadacze Xperii Z/ZL mogą czuć się nieco pokrzywdzeni – nie ma to jak kupić nowiutki smartfon z najwyższej półki tylko po to, by wkrótce się dowiedzieć o jego planowanym następcy 😉  No cóż – Sony chciało powalczyć z SGS-em IV, lecz czy w takim razie był sens wydawania Z i ZL?

Via

Be Sociable, Share!