HTC Sense 5 to najnowsza odsłona nakładki systemowej tajwańskiego producenta. Wprowadza parę ciekawych nowinek i pojawiła się w najnowszym HTC One, lecz trafi także na cztery inne smartfony. Jakie?

To, czy aktualizacja pojawi się na wcześniejsze smartfony nie było wcale takie oczywiste, lecz okazuje się, że możemy mieć powód do zadowolenia. Widać, że HTC czasem przypomina sobie o starszych modelach. Aby nie przedłużać przejdę do sedna. HTC Sense 5 zawędruje do następujących urządzeń:

Można by pomyśleć, że cztery smartfony to wcale nie dużo, zwłaszcza, że w Polsce dostępne są tylko te trzy pierwsze. Należy pamiętać jednak, że w ubiegłym roku HTC nie zaprezentowało po za tym niczego więcej, z wyjątkiem tanich i niewystarczająco mocnych One V czy Desire C. Niestety, posiadacze starszych smartfonów, jak np. Sensation XE czy Evo 3D mogą liczyć co najwyżej na nieoficjalne ROM-y stworzone przez zapaleńców.

HTC Sense 5 zawiera między innymi zupełnie nowy ekran główny o nazwie BlinkFeed przypominający nieco kafelki z Windows Phone oraz galerię wzbogaconą o Zoe, czyli krótkie (trwające do 3 sekund) wideowstawki. Zmian oczywiście jest więcej, lecz należy zapamiętać też, że nie wszystkie trafią do powyższych smartfonów. Niestety, zagadką pozostaje to, októre elementy chodzi.

Aktualizacje zawierające HTC Sense 5 mają się pojawić gotowe do pobrania w najbliższych kilku miesiącach. Czekamy!

Via

Be Sociable, Share!