Jedna z najlepszych samochodowych zręcznościówek dostępnych na smartfony wreszcie trafiła na Windows Phone 8. Jeśli jesteś żądny zapachu spalonej gumy, teraz możesz go poczuć w grze Asphalt 7: Heat!

Zawsze, gdy stoi przede mną zadanie opisania Asphalta jak najkrócej, twierdzę, że jest to komórkowy Need for Speed. Rzeczywiście – o ile NFS króluje na pecetach, to na tabletach i smartfonach najpopularniejszą ścigałką jest seria Asphalt.

Asphalt 7: Heat to gra, która pozwala zasiąść za sterami jednego z wielu dostępnych samochodów, o których większość z nas może sobie tylko pomarzyć (Ferrari 458 Italia, Lamborghini Aventador…) i ścigać się nimi po ulicach największych metropolii świata. Oczywiście, model jazdy jest mocno zręcznościowy i nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością, lecz daje on wiele frajdy.

Gra oferuje nam wiele rodzajów wyścigów, jak np. normalny wyścig, drift, czy eliminacje. Warto nadmienić także świetny tryb multiplayer, choć by osiągnąć dobre wyniki, warto ukończyć karierę dla pojedynczego gracza.

Oczywiście, nie jest to gra idealna. Wielu może narzekać na zbyt zręcznościowy model jazdy, kiepsko wyważony poziom trudności oraz kiepską ścieżkę dźwiękową, lecz i tak wciąż mamy do czynienia z jedną z najlepszych gier od Gameloftu, jeśli nie najlepszą.

Gra jest dostępna dla smartfonów z Windows Phone 8 z minimum 1 GB pamięci RAM i kosztuje 3,49 zł (Nokia Lumia 920, Nokia Lumia 820, HTC 8X…). Za taką cenę nie znajdziecie lepszych wyścigów w Sklepie Windows Phone.

Grę Asphalt 7: Heat możecie pobrać stąd.

Via

Be Sociable, Share!