Jakiś czas temu Nokia zapewniła, że aplikacja Play To pozwalająca na udostępnianie zdjęć czy filmów dla innych urządzeń poprzez DLNA jest już w drodze. Okazuje się, że nie kłamała, gdyż Play To właśnie zawitało do Sklepu Windows Phone.

Oficjalna aplikacja DLNA od Nokii co prawda istnieje już od dawna, lecz do tej pory mogli z niej korzystać jedynie posiadacze Windows Phone’ów 7. Teraz trafia także na nowszą Ósemkę.

Aplikacja Play To (tudzież Wyślij Do) jest gotowa do pobrania na smartfony Nokia Lumia 920, Nokia Lumia 820 oraz Nokia Lumia 620. Aby z niej korzystać, wymagana jest aktualizacja systemowa Portico. Nie jest to wielkim problemem, gdyż niedawno trafiła ona do Polski.

DLNA to łączność, która pozwala przekazywać różnego rodzaju multimedia na inne urządzenia, jak telewizory, czy konsole Xbox. Przydaje się ona np. wtedy, gdy chcemy pokazać swoje fotki z urodzinowej imprezy wielu znajomym na raz. Wystarczy wtedy odpalić aplikację na smartfonie i w magiczny sposób wszystkie zdjęcia pojawią się na ekranie telewizora.

Nokia Play To jest oczywiście darmowa, a w tym miejscu znajduje się odnośnik do tej apki w Sklepie Windows Phone.

Be Sociable, Share!