Targi MWC 2013 przyniosły nam kolejne interesujące urządzenie. Co prawda nie jest to żaden demon wydajności, lecz CAT B15 – bo o nim mowa – powala na łopatki konkurencję swoją… wytrzymałością.

CAT (Caterpillar) to jedna z najbardziej znanych firm produkujących ciężki sprzęt budowlany.  Po za tym, znana jest też z wielu innych produktów niezwiązanych z tą branżą. Do tego grona możemy doliczyć nadzwyczaj wytrzymałego smartfona.

CAT B15 to naprawdę twardy zawodnik. Posiada on certyfikat IP-67. Oznacza to, że jest całkowicie pyłoodporny i może wytrzymać pod wodą przez co najmniej pół godziny. Obudowa B15 została wykonana z anodyzowanego aluminium, lecz wykorzystano także gumę. Smartfon bez problemu będzie pracował w temperaturach od -20°C do 50°C, a upadki również nie powinny go wykończyć.

Pod względem sprzętowym, mamy do dyspozycji przeciętniaka pracującego na Androidzie 4.1 Jelly Bean. Na pokładzie CAT-a B15 odnajdziemy jednojajowego Cortexa A9 1 GHz, 512 pamięci RAM i wyświetlacz 4” o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Do dyspozycji użytkownika zostanie oddane 4 GB pamięci wewnętrznej rozszerzalne za pomocą kart micro-SD.

Nie jest to z pewnością urządzenie dla każdego. Jeśli jednak macie tendencję do niszczenia swoich komórek z zastraszającym tempie i nie wymagacie kosmicznej mocy to propozycja Caterpillara może wam przypaść do gustu. Niestety, cena telefonu wciąż pozostaje nieznana.

Be Sociable, Share!