Nokia już skończyła swoją kon­fer­encję z barcelońs­kich targów MWC 2013. Zostały tam ujawnione dwie nowe Lumie, które są zwieńcze­niem drugiej gen­er­acji smart­fonów Nokii z Win­dows Phonem. Brakuje jed­nak długo wyczeki­wanej Lumii 1000/EOS/Catawalk. Jak się okazuje, na ten model będziemy musieli poczekać dłużej.

Na kon­fer­encję Nokii czekali z niecier­pli­woś­cią wszyscy entuz­jaści sys­temu Win­dows Phone. Speku­lowano na jej temat z wielką chę­cią. Mogliśmy usłyszeć cho­ci­ażby, że Finowie pokażą aż sześć nowych urządzeń, a wśród nich zna­jdzie się Catawalk z aparatem 41 Mpix.

Nokia zagrała jed­nak inaczej i zaskoczyła nas wszys­t­kich tym, że topowego foto­s­mart­fona… nie pokazała. Wychodzi na to, że poczekamy na niego jeszcze trochę. Może do wakacji? Pokazała za to dwa inne smart­fony z sys­te­mem Win­dows Phone 8.

Nokia Lumia 520

Pier­wszą z nowości jest Nokia Lumia 520. Jest to najniższy model z całej nowej gen­er­acji Lumii. Charak­teryzuje się ekranem 4″ 800 x 480, z którego można korzys­tać także w rękaw­iczkach. W środku zna­jdziemy dwu­ja­jowego Snap­drag­ona 1 GHz, aparat 5 Mpix z możli­woś­cią nagry­wa­nia filmów w 720p, 512 MB RAM-u i 8 GB ROM-u. Nie zabrakło także slotu na karty pamięci, a bate­ria posi­ada pojem­ność 1430 mAh.

Nokia Lumia 720

Drugim nowym smart­fonem została Nokia Lumia 720, która kusi głównie swoim aparatem. Nie jest to co prawda Lumia 920, choć i tak raczej nie będzie mu można wiele zarzu­cić. Jest to jed­nos­tka BSI 6,7 Mpix z przysłoną f/1,9. Niestety, aparat nie kręci filmikó w FullHD, lecz jedynie w mniejszym 720p. Po za tym, mamy do dys­pozy­cji pro­ce­sor 1 GHz o dwóch rdzeni­ach, 512 MB pamięci RAM oraz wyświ­et­lacz Clear­Black 4,3″ 480x800.

Cóż. Nokia zaprezen­towała dwa śred­nie smart­fony, które prezen­tują się tak sobie. Ja oso­biś­cie jestem zaw­iedziony, lecz dzięki nowym mod­e­lom Nokii udało zakm­nąć się drugą serię Lumii — mamy teraz 520, 620, 720, 820 i 920 — kom­plet :) To teraz nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na Catawalka :D

 

Ciekawe? Podziel się!