Spotify Windows Phone

Aplikacja muzyczna Spotify na smartfony z Windows Phone 8, 7.5, 7.8 już jest dostępna w Marketplace. Spotify przełomem wdarło się na światową scenę muzyczną i nie ma tutaj mowy o nowym artyście czy bandzie, Spotify to program / aplikacja, która rewolucjonizuje świat muzyki i sprawia, że zapomnimy o pirackich playlistach na Winampie. Jeszcze nie wiesz czym jest Spotify i z czym się to je? Zapraszam do wpisu!

Spotify to program na PC/ laptopy a także aplikacja na smartfony z Windows Phone, Android oraz iOS umożliwiająca słuchania praktycznie za free milionów utworów, setek tysięcy albumów muzycznych. Program posiada trzy wersje: free, unlimited, premium. Na każdym z tych kont możesz słuchać muzyki za darmo różnica polega na tym, że w wersji darmowej (free) mamy reklamy na wersjach wyższych reklam już nie ma. Ponadto wersja Spotify Unlimited umożliwia słuchania muzyki bez reklam tylko z poziomu PC/ laptopa, natomiast wersja Premium dodaje do tego możliwość słuchania muzyki na naszym telefonie także w trybie offline.

Spotify WP8Spotify WP8

Dotychczas aplikacja Spotify była dostępna na smartfony z Androidem oraz iOS. Od niedawna w Marketplace znaleźć możemy wersję beta na Windows Phone – początkowo dostępne tylko dla WP8, od kilku dni także dla WP7.5 (np. Nokia Lumia 800 bez aktualizacji) oraz WP7.8. Apka działa bardzo płynnie i integruje się z naszym kontem, dzięki czemu mamy dostęp do tej samej muzyki zarówno z poziomu komputera, co smartfona. Dodatkowo jeśli jeszcze nie zainstalowaliście aplikacji na żadnym z urządzeń przenośnych, możecie przetestować najwyższą wersję Spotify za darmo przez 48h. Osobiście najbardziej podoba mi się opcja tworzenia własnych playlist, które następnie możemy otworzyć na smartfonie także w wersji offline – dla mnie to piękne rozwiązanie zwłaszcza w chwili, gdy transfer w przypadku radia internetowego, słuchania muzyki z sieci pochłania dużo zasobów danych internetowych.

Aplikacja Spotify na Windows Phone 8, 7.5, 7.8 umożliwia:

– wyszukiwanie oraz odtwarzania milionów utworów muzycznych,

– tworzenie playlist i dzielenia się nimi ze znajomymi,

– odtwarzania za pośrednictwa sieci WiF lub 2.5/3G,

słuchanie playlist w trybie offline – bez konieczności połączenia internetowego,

– synchronizacja pomiędzy smarfonami , a komputerami,

– informacje o nowościach.

Powiem szczerze, że usługa Spotify bardzo mi się podoba i rozważam wykupienie pełnej wersji (Premium), która daje możliwość słuchania muzyki z poziomu smartfona w wersji offline. Jest to usługa na miarę obecnych czasów – iPod poszedł już dawno w odstawkę, muzykę na telefonie przechowywałem kilka lat temu a kupowanie pojedynczych utworów w wirtualnych sklepach nie wydają się niczym atrakcyjnym zwłaszcza, że w Spotify każdy artysta otrzymuje wynagrodzenie, tak więc odbywa się to całkiem legalnie bez szkód materialnych dla każdej ze stron.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji przetestować Spotify to zapraszam w pierwszej kolejności do wersji na urządzenia stacjonarne (link) a następnie do pobrania apki na swoje smartfony:

Windows Phone

Android

iOS

Be Sociable, Share!