Nokia Play To jest aplikacją, która pozwala udostępnianie innym urządzeniom zdjęć, muzyki oraz innych multimediów poprzez łączność DLNA. Mogą z niej korzystać posiadacze smartfonów z Windows Phone 7, lecz nowsza ósemka do tej pory nie otrzymała jeszcze wsparcia. Na szczęście, Play To wkrótce trafi i na WP8.

DLNA to jeden z najwygodniejszych sposobów bezprzewodowego dzielenia się multimediami z innymi urządzeniami. Dzięki temu sposobowi łączności możemy bez problemu przesłać fotki z wakacji na nasz telewizor i oglądnąć je wraz z całą rodziną na dużym ekranie.

Choć Nokia zapowiadała to już od początku istnienia Windows Phone’a 8, to ten system wciąż nie otrzymał aplikacji przeznaczonej do korzystania z tej sieci. Może to dziwić, gdyż na Windows Phone 7 program jest dostępny od dawna, a jak wiadomo Nokia i Microsoft starają się a wszelkie sposoby sprawić, by ludzie przestawili się z WP7 na WP8 celem sprzedaży większej liczby urządzeń. Nokia wydaje od jakiegoś czasu całkiem sporą liczbę aplikacji na wyłączność WP8 (jak np. Blink), lecz Play Up wciąż próżno szukać.

Na szczęście, Nokia Play To ma trafić na najnowszy mobilny system giganta z Redmond już za 1 lub 2 tygodnie. I bardzo dobrze, taka aplikacja powinna być dostępna już na samym starcie.

Via

Be Sociable, Share!