Dawno nie pisaliśmy o nadchodzącym flagowcu HTC, który zapowiada się naprawdę ciekawie. Od tego czasu dowiedzieliśmy się paru nowych rzeczy, jak np. jaki będzie jego wygląd zewnętrzny. No ale zaraz, jaka z tego nowość?

Gdy ostatnio pisaliśmy o topowym modelu HTC, który wkrótce powinien zostać zaprezentowany, mówiliśmy o HTC M7. Jak niektórzy przypuszczali, była to jedynie nazwa kodowa, a pudełkową nazwą stanie się HTC One. Mnie ta decyzja osobiście zaskoczyła, choć niezbyt pozytywnie. Z jednej strony to dobrze, że producent nie chce tworzyć kolejnych linii urządzeń, które by i tak zostały zastąpione jeszcze nowszymi w przyszłych sezonach – zmniejszy to bałagan w różnorodnym nazewnictwie smartfonów HTC, lecz HTC One do tej pory było uważane za całą serię smartfonów, natomiast teraz nazwany zostanie tak jedno urządzenie i nie zostanie dodana żadna litera na końcu. To trochę tak, jakby Samsung wydał smartfon Samsung Galaxy, albo Sony stworzył po prostu Xperię.

Druga sprawa to dane techniczne. Na temat nowego HTC wiemy już naprawdę sporo. Jeśli chodzi o wyświetlacz, początkowo mówiło się o 5″, choć bardziej prawdopodobne jest pozostanie przy 4,7″. Oczywiście, otrzyma on ogromną rozdzielczość FullHD. Procesor ma charakteryzować się taktowaniem 1,7 GHz, a 2 GB RAM-u z pewnością zapewni płynność działania. Urządzenie zostanie wydane w dwóch wersjach pojemnościowych – 32 i 64 GB.

W kwestii aparatu ciągle mówi się o tzw. gigapikselach. Oznacza to, że moduł zostanie wyposażony w nie jeden, a trzy matryce o rozdzielczości 4,3 Mpix. Co prawda ich rozdzielczość nie imponuje, lecz jakość wykonywanych fotek ma robić wielkie wrażenie. Czy pomysł się sprawdzi? Zobaczymy. Cieszy natomiast to, że HTC stara się zaskakiwać nowymi pomysłami.

Najnowszy przeciek dotyczy kwestii wyglądu. Tak, wiem – smartfon został już uchwycony na zdjęciach i grafikach, lecz teraz się okazuje, że miałyby one być błędne, a HTC One będzie wyglądać tak:

Z grafiki wynika, że model miałby charakteryzować się głośnikami stereo z przodu oraz sporym aparatem z przodu. Może intrygować układ klawiszy, gdyż brakuje przycisku do otworzenia listy ostatnich aplikacji. No, chyba, że został ukryty pod logiem HTC. Jako posiadacz HTC One X muszę stwierdzić, że nowy One jednak nie prezentuje się wizualnie najlepiej.

HTC One ma zostać zaprezentowany już 19 lutego, czyli za 4 dni!

Via/Via

Be Sociable, Share!