Nokia 808 PureView, ostatni w historii Nokii smartfon z Symbianem, ma już niemal rok. Wychodzi jednak na to, że producent wciąż myśli o stworzeniu kolejnej aktualizacji, która mogłaby wnieść coś naprawdę niezłego.

Nokia 808 PureView to smartfon, który do tej pory nie ma nawet godnego konkurenta pod względem wbudowanego aparatu cyfrowego. Właściwie można się zastanawiać, czy jest to telefon z funkcją aparatu, czy już cyfrówka z możliwością dzwonienia.

Fotograficzna dominacja tego modelu nad innymi jest zasługą zaawansowanego sensora PureView z technologią próbkowania nadmiarowego, który potrafi wykonać rewelacyjnej jakości zdjęcia o maksymalnej rozdzielczości 41 Mpix. 

Zdjęcia mogą być wykonywane w pełnej rozdzielczości lub też w specjalnym trybie PureView, pozwalającym na bezstratne zoomowanie oraz uzyskanie lepszej jakości obrazu poprzez łączenie sąsiednich pikseli w jeden element. Właśnie w trybie PureView zajdą zmiany w nowej aktualizacji systemowej dla Nokii 808 PureView.

Serwis PureViewClub poinformował, że w krótkim czasie została (zapewne przypadkowo) udostępniona aktualizacja dla osiemsetósemek. Wprowadziła ona większy wachlarz rozdzielczości do wyboru. Update miałby pozwolić na wykonywanie zdjęć PureView w rozdzielczości 12 Mpix w przypadku zdjęć o proporcjach boków 4:3, oraz 9 Mpix dla panoramicznego 16:9. Obecnie dostępne były wyłącznie 2,5 i 5 Mpix.

 

Miejmy nadzieję, że informacje o aktualizacji nie zostały sfabrykowane. Użytkownicy 808 PureView z pewnością powitają ją z uśmiechem na twarzy, a w dodatku dobrze wiedzieć, że Nokia wspiera swoje nieco starsze modele.

Via

Be Sociable, Share!