Właśnie została opublikowana kolejna aktualizacja Androida przeznaczona dla Nexusów. Najnowsza wersja oprogramowania ma oznaczenie 4.2.2. Co takiego zostało wprowadzone w nowej odmianie zielonego robocika?

Android w wersji 4.2.2 (build JDQ39) nie zawiera wielkich zmian. Największa z nich dotyczy modułu Bluetooth. Streamowanie dźwięku za pomocą Bluetooth A2DP zostało pozbawione wcześniejszych bugów i od teraz ta funkcja działa znacznie sprawniej. Z głosów internautów możemy także wyczytać, że klawiatura systemowa została wzbogacona o lepsze wsparcie dla lokalnych znaków diakrytycznych, w tym tych polskich (ą, ę, ł, ź…) – od tej pory możliwe jest wysłajpowywanie słów zawierających te znaki.

Niestety, żaden changelog nie został upubliczniony, a sama aktualizacja została opisana jako „zawiera poprawki stabilności oraz wydajności”.

Możemy się domyślać, że po za tym, co podałem powyżej, nie wprowadzono żadnych zmian. Nie jest to duży update, gdyż waży zaledwie 47,6 MB.

Aktualizacja dotyczy na chwilę obecną wyłącznie następujących modeli:

Zaskakujące jest to, że 4.2.2 wydane zostało na starzejącego się Galaxy Nexusa, natomiast pominięto jego bezpośredniego następcę – LG Nexusa 4. Możliwe, że ten model otrzyma jeszcze jakieś nowe zmiany w oprogramowaniu i otrzyma on aktualizację nieco później.

Via

Be Sociable, Share!