Czym bliżej MWC 2013, tym atmosfera robi się gorętsza. Nowy przeciek wspomina o tym, że Nokia ma w planach wydać aż sześć różnych smartfonów.

Nokia wie, że aby wrócić do gry i przywrócić sobie opinię sprzed paru lat, będzie musiała stawać na głowie. Zaprezentowana w ubiegłym roku Lumia 920 wzbudziła powszechne zainteresowanie, lecz wielkim błędem byłoby spocząć na laurach w takim momencie – Finowie potrzebują kolejnych urządzeń, które pozwolą na siebie zarobić.

Chiński operator China Mobile jest źródłem kolejnego przecieku, z którego jasno wynika, że Nokia w najbliższym czasie ujawni aż pięć nowych smartfonów. Będą to: Lumia 520, Lumia 719, Lumia 730, Lumia 910 i – co najważniejsze – Lumia 1000.

Model oznaczony nazwą Lumia 1000 prezentuje się nad wyraz obiecująco. Czyżby chodziło o EOS-a/Catawalka? Myślę, że możemy tak przypuścić. Dla przypomnienia – będzie to smartfon z aluminiową obudową, Windows Phone 8 i aparatem PureView o matrycy 41 Mpix.

Przypominając sobie jeszcze przeciek mówiący o Lumii 720 łatwo możemy skalkulować, że Nokia ma w planach pokazać nie pięć, a aż sześć Lumii. Możliwe, że niektóre z nich (Lumia 719?) będą jedynie lokalnymi odmianami innych smartfonów różniącymi się jedynie nieznacznymi detalami, jak np. obudową.

Pewne jest, że Nokia zamierza zaprezentować nowe smartfony podczas targów MWC 2013. Wygląda na to, że mamy na co czekać!

Via

Be Sociable, Share!