To, że Samsung dzierży palmę pierwszeństwa pod względem sprzedawanych smartfonów z Androidem, wiemy nie od dziś. Raport firmy Localytics pozwala nam spojrzeć na to, jak wygląda pierwsza dziesiątka najpopularniejszych urządzeń z systemem Google’a i jak na dłoni widać, że Samsung po prostu jest bezkonkurencyjny.

Aż osiem z dziesięciu najchętniej kupowanych smartfonów lub tabletów z zielonym robocikiem z danych za styczeń to właśnie Samsungi. Raport ukazuje, że koreański koncern nie daje szans konkurencji i jego pozycja jest bardzo ugruntowana. Pierwszy nie-Samsung zajmuje dopiero… siódme miejsce.

Łał, czegoś takiego się nie spodziewałem. Monopol Samsunga jest niezaprzeczalny. Oczywiście, najpopularniejszym urządzeniem jest Samsung Galaxy S III, którego fama się obniży zapewne dopiero po premierze jego następcy. Drugi jest SGS II, a ostatnie miejsce na podium zajmuje chętnie wybierany w naszym kraju budżetowy Galaxy Ace.

Na siódmym miejscu znajduje się pierwszy produkt innej firmy i jest to Kindle Fire, natomiast na dziewiątej pozycji uplasowała się Motorola Droid RAZR.

Nie mamy informacji, jakie rynki zostały uwzględnione w raporcie, lecz przypuszczam, iż nie ma on charakteru globalnego, a ukazuje wyłącznie sytuację w USA. To właśnie tam Kindle Fire i Motorole sprzedają się jak ciepłe bułeczki, natomiast konsumenci z innych krajów nie interesują się aż tak tymi produktami.

Warto wziąć pod uwagę, że według tych danych co jedenasty Android to Samsung Galaxy S III. No cóż, w naszym kraju ten odsetek jest niestety zdecydowanie niższy, a najwyższe pozycje oblegają najtańsze komórki pokroju Galaxy Ace czy Galaxy Mini.

Via

Be Sociable, Share!