Z Nexusem 4 sprawa ma się nietypowo. Rzadko kiedy w branży dochodzi do sytuacji, w której popyt przewyższa podaż, lecz w przypadku tego smartfona właśnie tak było. Nieoficjalne dane mówią, że LG Nexus 4 został sprzedany w liczbie miliona egzemplarzy. Dopiero teraz?

LG Nexus 4 to obecnie jeden z najlepszych smartfonów na rynku. Świetny wyświetlacz 4.7″ WXGA True HD IPS Plus (chwytliwa, łatwa do zapamiętania nazwa) w połączeniu ze Snapdragonem S4 Pro, 2 GB RAM-u, rewelacyjnym wyglądem i Androidem 4.2 sprawił, że Nexus 4 stał się z miejsca obiektem pożądania fanów Androida. Nie wspomniałem jeszcze o cenie, która była nadzwyczaj korzystna.

Miłośnicy mobilnych technologii z miejsca rzucili się, by dokonać zamówienia na ten smartfon. Niestety, wielkim problemem okazała się dostępność urządzenia. Było ono oferowane wyłącznie przez Play Store, co utrudniło życie m.in. Polakom, gdyż w naszym kraju Google nie udostępnił jeszcze  tej usługi. Jednak to nie była jedyna przeszkoda. Ilość wyprodukowanych egzemplarzy od samego początku zawsze była zdecydowanie zbyt mała – pierwsza seria Nexusów 4 rozeszła się w… 20 minut. Później nie było dużo lepiej, a przez długie tygodnie smartfon był całkowicie niedostępny. Na szczęście, obecnie sytuacja ma się nieco lepiej, a Nexusa od LG najprościej zamówić za pomocą Allegro, gdzie w chwili pisania tego tekstu dostępnych było 24 egzemplarzy.

Pewien użytkownik XDA wywnioskował po numerze IMEI swojego Nexusa, że jest on posiadaczem urządzenia nr. 999 998, więc właściwie pewnym jest to, że istnieje ponad milion Nexusów 4, które Google rozprowadził do swoich klientów.

Taka liczba nie imponuje, zwłaszcza w przypadku tak ważnego smartfona, jakim jest Nexus 4. Samsung Galaxy S III w tym samym czasie sprzedał się w 15 milionach egzemplarzy, więc nie jest to powód do dumy.

Via

Be Sociable, Share!