Sony sukcesywnie rozszerza swoją ofertę smartfonów o kolejne ciekawe modele. Wśród nich znajduje się Xperia SP, której premiery możemy się spodziewać podczas Mobile World Congress 2013.

Jakiś czas temu pisaliśmy o wycieku tajemniczego smartfona Sonego o nazwie kodowej C530X HuaShan. Od tego czasu dowiedzieliśmy się paru nowych rzeczy o tym urządzeniu.

Przede wszystkim, telefon ten otrzyma nazwę Sony Xperia SP. Mnie osobiście nazewnictwo japońskich komórek powoli zaczyna denerwować, gdyż ciężko doszukać się w nim większej logiki – dalsza litera nie zawsze oznacza lepszy model. Wprowadzenie urządzeń z dwoma literami w nazwie utrudnia sprawę jeszcze bardziej. Jakby tego było mało, w międzyczasie Sony wypuszcza też low-endowe smartfony ze słownymi nazwami, jak Sola, Tipo czy Miro. W głowie może się zamieszać!

Potwierdziły się informacje, że Xperia SP otrzyma dwurdzeniowego Snapdragona o częstotliwości 1,7 GHz. Nie będzie to jednak jednostka z rodziny S4 Pro, lecz S4 Plus. Pamięć ram wynosić ma 1 GB, a wyświetlacz o przekątnej 4,5″ zostanie obdarzony rozdzielczością 1184 x 720 pik­seli (nie uwzględniając przycisków ekranowych na dole). Smartfon będzie pracował pod kontrolą Android 4.1.2 Jelly Bean i na jego wyposażeniu nie zabraknie slotu na karty pamięci, LTE i NFC. Niektórych zmartwi fakt, że baterii bateria nie będzie wymienialna.

Smartfon zostanie zaprezentowany oficjalnie podczas targów MWC 2013 pod koniec tego miesiąca.

Nadchodzącą Xperię SP możecie obejrzeć na zdjęciach poniżej, gdzie pozuje razem z Xperią V. Nowy model znajduje się po lewej stronie , natomiast Xperia V leży na prawo.

Via

Be Sociable, Share!