Mamy dostęp do statystyk systemu Android za ubiegły miesiąc. Która wersja Androida jest najpowszechniejsza? Czy Jelly Bean rośnie w siłę? Na te (i nie tylko) pytania poznacie odpowiedzi w tym newsie.

Do dziwnej sytuacji doszło w tym miesiącu. Chyba po raz pierwszy w historii Android 4.0 Ice Cream Sandwich odnotował spadek procentowego udziału wśród wszystkich Androidów (29% zamiast wcześniejszych 29,1%). Co prawda jest minimalny, lecz jak dla mnie i tak  jest to powód do zadowolenia – można wyciągnąć z tego wniosek, że użytkownicy Lodowych Kanapek chętnie aktualizują swoje smartfony do nowszego Jelly Beana.

Jelly Bean coraz szybciej pnie się do góry – tym razem aż o jedną trzecią (3,4 punktów procentowych). Dajmy żelkom jeszcze ze dwa, trzy miesiące, a zobaczycie, że przegoni Chłodnego Sandwicza.

Największym problemem wciąż jest jednak poczciwy Gingerbread, który nadal obejmuje tron i nie ma zamiaru szybko z niego zejść. Jego udział wynosi aż 45,6%, a jego spadek popularności jest niezbyt okazały.

Jeśli chcecie zobaczyć statystyki Androida za grudzień, odsyłam was tutaj.

Natomiast tutaj możecie podejrzeć bardziej szczegółowe statystyki z tego miesiąca.

Be Sociable, Share!