Z Samsungiem dzieje się coś złego. Tydzień temu zaprezentował dwa nowe smartfony, które odznaczały się tym, że… nie odznaczały się niczym od innych smartfonów firmy. Teraz Koreańczycy pokazują światu dwa nowe modele, które swoją powtarzalnością biją na głowę obydwa wcześniejsze.

Pisanie o premierach nowych Samsungów to koszmar dla każdego redaktora. Nie ma w tym niczego ciekawego, a każdy nowy telefon tego producenta (no, może z wyjątkiem serii Galaxy S oraz Note) jest taki sam. Mimo to, dwie dzisiejsze gwiazdy – Young i Fame z pewnością doskonale się sprawdzą w generowaniu przychodów. Mogę się założyć, że operatorzy zaoferują te smartfony w bardzo korzystnych warunkach, dzięki czemu spotkamy je bardzo często w dłoniach wielu osób, które nawet nie mają pojęcia, czym jest Android.

Samsung Galaxy Young

Pierwszą zabawką Samsunga jest Young. Należy on do najniższej ligi smartfonów. Jego wyświetlacz o rozdzielczości  480 x 320 otrzymał przekątną 3,27″. Pod nim znajdziemy procesor 1 GHz, 768 MB RAM-u, 4 GB pamięci wewnętrznej, slot na karty pamięci, aparat 3 Mpix, kamerkę 0,3 Mpix i akumulator 1300 mAh.

Samsung Galaxy Fame

Drugi jest Fame. Ten model otrzymał nieco większy wyświetlacz i lepszy aparat, lecz Samsung poskąpił mu pamięci operacyjnej. Dokładniej mówiąc, wyświetlacz ma przekątną 3,5″  (rozdzielczość została taka sama, co w Youngu), pamięć RAM wynosi 512 MB, a jednostka aparatu wykonuje fotki w pięciu megapikselach. Niektórych może zaciekawić to, że smartfon zostanie również wydany w odmianie z NFC. Reszta jest identyczna, jak w przypadku wyżej opisanego Younga.

Co dziwne, zarówno Young i Fame otrzymają Androida 4.1 Jelly Bean oraz nakładkę systemową TouchWiz. Jakiś czas temu Samsung oświadczył, że nie wyda aktualizacji do tej wersji Androida dla np. pierwszego Galaxy S ze względu na zbyt słabą specyfikację. Zatem możemy dojść do dwóch wniosków: Samsung ma gdzieś swojego klienta, a Young i Fame nie będą działać płynnie.

Cena obu słuchawek nie została jeszcze podana, lecz miejmy nadzieję, że będzie ona jak najtańsza.

 Via

Be Sociable, Share!