Z początkiem roku wielu z nas robi sobie różne postanowienia. Z miesięcznym opóźnieniem robi to też HTC, które postanawia nam skupić się na lepszej jakości dźwięku i zdjęciach w swoich nadchodzących smartfonach.

Na blogu firmy HTC pojawiła się utrzymana w lekkim stylu infografika, w której zawarta została cała historia fotografii. Najlepiej zobaczcie ją sami na własne oczy:

Aby zobaczyć infografikę, kliknij w obrazek

Jak sami widzicie, HTC wyraziło się jasno: w tym roku do swoich urządzeń włoży lepsze aparaty i zaczną grać jeszcze lepiej.

Hmm, Trochę to dziwne. Doskonale pamiętam, jak sprawa miała się podczas premiery wcześniejszych topowych urządzeń HTC. W HTC One X producent zachwalał sobie rewelacyjną jakość zdjęć za sprawą technologii ImageSense. HTC Sensation XE miał dźwiękowo zdeklasować konkurencję za sprawą dołączanych słuchawek Beats Audio. HTC Droid DNA z kolei wyróżniał się słuchawkowym przedwzmacniaczem o mocy 2,55v. Teraz wychodzi na to, że Tajwańczycy albo nagle zdali sobie sprawę, że ich poprzednie rozwiązania były słabe, albo rzeczywiście szykują coś mocarnego.

Mówi się, że HTC M7 – nadchodzący flagowiec – ma wyróżniać się aparatem z nie jednym, a trzema sensorami optycznymi umieszczonymi jeden za drugim. Ma to zagwarantować znacznie lepszą jakość zdjęć i reprodukcję kolorów. Każdy z tych sensorów będzie się charakteryzował niewielką rozdzielczością 4,3 Mpix, lecz podobno smartfon poradzi sobie z programowym przetworzeniem uchwyconych obrazów w jedną całość o łącznej rozdzielczości około 13 Mpix.

No dobrze. HTC M7 będzie miało świetny aparat, ale czy to wystarczy, by móc pogrozić niepokonanej pod tym względem Nokii 808 PureView lub chociaż Lumii 920? Przekonamy się wkrótce. Sam jestem ciekaw tym, co Peter Chou zamierza nam pokazać.

Premiera HTC M7 zapowiedziana jest na 19 lutego.

Via/Via

 

Be Sociable, Share!