Microsoft Research właśnie udostępnił do sklepu z aplikacjami Windows Phone aplikację Blink. Pozwala ona na wykonywanie serii zdjęć w niewielkim odstępie czasowym, dzięki czemu rozmyte zdjęcia czy nie wstrzelenie się w odpowiedni ułamek sekundy przestaną być problemami.

Smartfony z Windows Phone 8 nie zostały wyposażone w odpowiedni tryb zdjęć seryjnych, lecz Microsoft ma na to radę. Wystarczy pobrać Blink i cieszyć się dobrymi zdjęciami w dynamicznych sytuacjach.

Przetłumaczony opis aplikacji umieszczony w markecie brzmi następująco:

Dzięki BLINK dla Windows Phone 8 już nigdy nie ominiesz najlepszego ujęcia. BLINK przechwytuje serię zdjęć zanim nawet dotkniesz spustu oraz chwilę po tym. Nie jest problemem to, że strzelisz fotkę kilka sekund za późno czy za wcześnie. Z BLINK wystarczy tylko przesunąć palcem by wybrać najlepsze ujęcie. Zaawansowana technologia stabilizacji obrazu opracowana przez Microsoft Research niweluje drgania i pozwala ci skupić się na najważniejszych fragmentach sceny.

Blink z pewnością spodoba się mniej zaawansowanym fotografom, którzy nie odczuwają potrzeby manualnego ustawiania wartości ISO, czy balansu bieli. Niestety program nie sprawdzi się w zaciemnionych pomieszczeniach, gdyż za jego pomocą nie wykonamy fotek z lampą błyskową, choć nie jest to nic dziwnego – w końcu mamy do czynienia z serią zdjęć.

 


 
Aplikacja dostępna jest wyłącznie na smartfony Windows Phone 8.Posiadacze pierwszej generacji smartfonów Nokia Lumia (Lumia 610, Lumia 800) niestety będą musieli pogodzić się z brakiem kompatybilności Blinka dla ich urządzeń.

Blink można pobrać za darmo stąd.

Be Sociable, Share!