Oto Acer Liquid C1 – najnowszy owoc współpracy Acera z Intelem. Jest to ciekawa propozycja dla osób potrzebujących dobrego, choć nie szokującego swoją ceną smartfona.

Smartfon Acera prezentuje się całkiem nieźle. Jest to kolejny gracz na rynku z procesorem Intel Atom, który zdaje się być solidnym urządzeniem, choć raczej nie zrobi furory. W porównaniu do ZTE Grand X In również posiadającego Atoma wypada nieco blado.

To, czy polubicie Liquida C1 zależeć będzie od waszego nastawienia co do intelowskiego CPU. Co prawda ma on rewelacyjną renomę za sprawą swoich procesorów przeznaczonych do komputerów osobistych, lecz wiele osób krytykuje jego jednostkę dla mobilnych urządzeń. Wiele aplikacji nie jest zoptymalizowanych pod ten układ a wydajnością potrafi znacznie odstawać od kokurencji, choć ma też swoje grono fanów.

Acer Liquid C1 posiada dwurdzeniowego Atoma w wersji Z2420 Lexington charakteryzującego się zegarem 1,2 GHz. Oprócz niego na pokładzie znajduje się wyświetlacz IPS 4,3″ o rozdzielczości 960 x 540 pikseli, aparat główny 8 Mpix i 0,3 Mpix z przodu, 4 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia kartami micro-SD. Nie najgorszy czas pracy na jednym cyklu zapewni bateria 2000 mAh. Systemem został Android w wydaniu 4.0 Ice Cream Sandwich.

Smartfon będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i białej. Nie wiemy, czy trafi do Polski.

Be Sociable, Share!