Nokia Lumia Pureview

Już za kilka tygodni odbędą się targi Mobile World Congress 2013, na których Nokia zapowiedziała swoją obecność. Jak sobie przypominacie, właśnie wtedy Nokia zaprezentowała model 808 PureView czy i tym razem możemy spodziewać się takiej niespodzianki w przypadku modeli Nokia Lumia?

Nokia Lumia z aparatem 41 Mpix i PureView

Jedno jest pewne – Nokia zaprezentuje smartfony z linii Lumia i nie zaskoczy już nikogo smartfonami z Symbianem (pomimo niezadowolenia wielu użytkowników smartfonów Nokia). Wśród plotek coraz częściej przeczytać można, że Nokia może nas zaskoczyć modelem Lumia z aparatem 41 Mpix i technologią PureView. Prezentacja takiego modelu łączyłaby się z pewnością z dużym zaciekawieniem wszystkich pasjonatów nowoczesnych technologii. Osobiście taki model Nokii Lumii, który byłby utrzymany w stylistyce Lumii 920 oraz na swoim wyposażeniu miałby aparat 41 Mpix z technologią PureView, wydaje mi się najlepszym kandydatem do zakupu w najbliższym czasie. Niestety na potwierdzenie plotek musimy jeszcze poczekać.

Drugim „big newsem” z obozu Nokii mógłby być tablet, na który każdy czeka już od dłuższego czasu. Jak większość nowości na rynku mobilnym, Nokia także przesypia trochę erę tabletów, a szkoda. Wzornictwo nowych produktów Nokii wielu przypada do gustu a silna współpraca z Microsoftem mogłaby zaowocować wydanie całkiem dobrego tabletu od Nokii z Windows RT. Może Nokia i w tym wypadku boi się starcia z Androidem, który zdobywa coraz to większą część rynku tabletów? Może Finowie nie wierzą na tyle w tabletowy system od Microsoftu by wprowadzać go na swoje urządzenia? MWC 2013 rozpoczyna się już 25 lutego – miejmy nadzieję, że Nokia zaskoczy nas czymś nowym, świeżym i innowacyjnym.

Be Sociable, Share!