Oczywiście, HTC na chwilę obecną skupia się najbardziej na topowym modelu M7. Nie oznacza to, że będzie to jedyny smartfon tajwańskiego producenta mający premierę w najbliższej przyszłości. Wkrótce możemy spodziewać się jeszcze dwóch kolejnych HTC – M4 oraz G2.

Ale na początek zmienimy nieco temat – CEO HTC, Peter Chou na imprezie dla pracowników zrobił zdjęcie, na którym chciał uwiecznić swoich kochanych pracowników, którzy w znoju pracowali biorąc nadgodziny tylko po to, by szybciej ukończyć flagowca M7, od którego premiery dzieli nas już niewiele (prawdopodobnie będzie to 19 luty). Sam fakt tego, że pan Chou pstryknął fotkę może nie jest niczym niesamowitym, lecz zrobił to właśnie za pomocą nadchodzącego HTC M7. Co ciekawe, jego wygląd różni się od tego, którym byliśmy raczeni we wcześniejszych przeciekach.

Ale wróćmy do dwóch nieznanych wcześniej modeli Tajwańczyków. Pierwszy z nich – HTC M4 – prezentuje się nad wyraz interesująco nawet pomimo tego, że teoretycznie będzie prezentował sobą średnią półkę.

M4 ma otrzymać dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz. Nie jest to coś, co mogłoby wzbudzić podziw, lecz czytajcie dalej. Wyświetlaczem stanie siępanel 4,3″ o rozdzielczości 720p, co zapewni doskonałe zagęszczenie pikseli. W obudowie znajdzie się także miejsce dla 2 GB RAM-u, aparatu 13 Mpix f/2.0, aparatu przedniego 1,6 Mpix oraz baterii 1700 mAh. Nie zabraknie też wsparcia dla łączności LTE. HTC M4 ma pracować na Androidzie 4.2 Jelly Bean wzbogaconym nakładką Sense 5.0. Wyczuwam w tym smartfonie niemały potencjał, głównie ze względu na aparat o takiej rozdzielczości i nową wersję systemu. Wydaje się być świetnym następcą dla modelu One S.

Kolejnym urządzeniem jest HTC G2. Ten model mnie niestety porządnie rozczarował. Jeśli przecieki okażą się prawdziwe, otrzymamy smartfona z ekranem 3,5″ o rozdzielczości 320 x 480 pikseli, starym Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich, jednordzeniowym procesorem 1 GHz, 512 MB pamięci RAM, baterią 1400 mAh oraz slotem na karty pamięci. Gdzie tu jest postęp? Nie widzę przyszłości dla tego modelu. Chyba, że będzie oferowany w niezwykle niskiej cenie.

HTC M4 i HTC G2 prawdopodobnie zostaną zaprezentowane podczas targów MWC 2013, które odbędą się w ostatnich dniach lutego.

Via

Be Sociable, Share!