ZTE ma wielkie plany na przyszłość. Firma wcale nie zamierza spocząć na lau­rach po pre­mierze świet­nego Grand X. Można nawet powiedzieć, że ZTE pracuje na jeszcze wyższych obro­tach. Pod­czas lutowych targów MWC 2013 ujrzymy dwa bardzo intere­su­jące urządzenia chińskiego producenta.

ZTE pop­suło nam niespodziankę swoim spotkaniem pra­sowym, które miało miejsce wczo­raj w Hong Kongu. Właśnie tam miała miejsce prapremiera nowego tableto­fonu ZTE Grand Memo. A było na co popatrzeć!

Oto ZTE Grand Memo we włas­nej osobie

 

Grand Memo zostało wyposażone w olbrzymi wyświ­et­lacz 5,7″ (choć uwaga: jego rozdziel­czość to “tylko” 1280 x 720 pik­seli). Co prawda jest to wielki tableto­fon, lecz nie powinien przytłaczać swoimi rozmi­arami na tle innych urządzeń tej klasy ze względu na grubość — zaled­wie 8 mm. Sprzę­towo, będzie to pier­wsza liga: Snap­dragon S4 Pro 1,7 GHz Quad-Core, 2 GB pamięci RAM, aparat 13 Mpix, slot na karty pamięci micro-SD i Android 4.1.2. Kto by nie chciał takiego cacka?

Drugim smart­fonem, który jeszcze nie został zaprezen­towany pub­licznie, będzie tajem­nicza słuchawka pracu­jąca pod kon­trolą Fire­fox OS. Praw­dopodob­nie otrzyma nazwę ZTE Mozilla. Niestety, ten model owiany jest tajem­nicą i nic więcej o nim nie wiemy. Miejmy tylko nadzieję, że będzie prezen­tował się ciekaw­iej, niż Geek­s­phone Peak i Keon — jedyne zaprezen­towane do tej pory smart­fony, które będą oparte na Ognistym Lisie.

Tak wygląda inter­fejs sys­temu Fire­fox OS

 

MWC 2013 odbędzie się w dni­ach 25–28 lutego w Barcelonie. Prezen­tacja ZTE zaplanowana jest na pier­wszy dzień wydarzenia, o godzinie 16.00.

Via/Via

Ciekawe? Podziel się!