ZTE ma wielkie plany na przyszłość. Firma wcale nie zamierza spocząć na laurach po premierze świetnego Grand X. Można nawet powiedzieć, że ZTE pracuje na jeszcze wyższych obrotach. Podczas lutowych targów MWC 2013 ujrzymy dwa bardzo interesujące urządzenia chińskiego producenta.

ZTE popsuło nam niespodziankę swoim spotkaniem prasowym, które miało miejsce wczoraj w Hong Kongu. Właśnie tam miała miejsce prapremiera nowego tabletofonu ZTE Grand Memo. A było na co popatrzeć!

Oto ZTE Grand Memo we własnej osobie

 

Grand Memo zostało wyposażone w olbrzymi wyświetlacz 5,7″ (choć uwaga: jego rozdzielczość to „tylko” 1280 x 720 pikseli). Co prawda jest to wielki tabletofon, lecz nie powinien przytłaczać swoimi rozmiarami na tle innych urządzeń tej klasy ze względu na grubość – zaledwie 8 mm. Sprzętowo, będzie to pierwsza liga: Snapdragon S4 Pro 1,7 GHz Quad-Core, 2 GB pamięci RAM, aparat 13 Mpix, slot na karty pamięci micro-SD i Android 4.1.2. Kto by nie chciał takiego cacka?

Drugim smartfonem, który jeszcze nie został zaprezentowany publicznie, będzie tajemnicza słuchawka pracująca pod kontrolą Firefox OS. Prawdopodobnie otrzyma nazwę ZTE Mozilla. Niestety, ten model owiany jest tajemnicą i nic więcej o nim nie wiemy. Miejmy tylko nadzieję, że będzie prezentował się ciekawiej, niż Geeksphone Peak i Keon – jedyne zaprezentowane do tej pory smartfony, które będą oparte na Ognistym Lisie.

Tak wygląda interfejs systemu Firefox OS

 

MWC 2013 odbędzie się w dniach 25-28 lutego w Barcelonie. Prezentacja ZTE zaplanowana jest na pierwszy dzień wydarzenia, o godzinie 16.00.

Via/Via

Ciekawe? Podziel się!