Jeśli miałbym podać moją ulu­bioną mobilną grę wyś­cigową, nie musi­ałbym długo szukać odpowiedzi: Real Rac­ing 2. W najbliższych dni­ach ta ści­gałka powinna zostać udostęp­niona dla smart­fonów Nokia Lumia.

Real Rac­ing 2 swoją pre­mierę na iOS i Androida miało już naprawdę dawno temu, lecz mimo to wciąż jest uważane za jedną z najlep­szych gier z tego gatunku przez­nac­zonych na smart­fony (dla mnie — najlep­szą).  Zapom­ni­j­cie jed­nak o odbi­ja­niu się od band przy pręd­koś­ci­ach przekracza­ją­cych 400 km/h, jak to ma miejsce w Asphal­tach od Gameloftu. Pro­dukcja Firemint stawia przede wszys­tkim na realizm.

Real Rac­ing 2 śmi­ało można zal­iczyć do symu­la­torów wyś­cigowych. Pozwala ona zasiąść za kierown­icą 30 samo­chodów, z których więk­szość zwykłym śmiertel­nikom śni się po nocach, jak np. Lotus Evora czy Nis­san GT-R. Gracz ma do wyboru 15 fik­cyjnych tras, wśród których można znaleźć trady­cyjne tory wyś­cigowe, owale znane z wyś­cigów NASCAR oraz zamknięte odcinki miejskie. Wielką zaletą gry jest real­isty­czny model jazdy, który pozwala rzeczy­wiś­cie czuć moc kierowanych aut. Nie można narzekać także na grafikę — mimo, że Real Rac­ing 2 nie jest już pier­wszej świeżości, wciąż cieszy oko.

 


 

Gra na dni­ach powinna trafić do Mar­ket­place. W ser­wisie Xbox360Achievements można natrafić na listę achieve­men­tów (osiąg­nięć) z gry, co jest dowo­dem na to, że niewiele dzieli nas od pre­miery gry na Win­dows Phone. Początkowo Real Rac­ing 2 dostępny będzie wyłącznie na smart­fony Nokii, jak np. Nokia Lumia 800 lub Nokia Lumia 920.

Przy okazji, posi­adacze iUrządzeń (i zapewne Androidów, lecz w nieco późniejszym ter­minie) będą mogli wkrótce cieszyć się trze­cią odsłoną Real Rac­ing, której trailer może­cie podzi­wiać tutaj. Ja już nie mogę się doczekać!

Via

Ciekawe? Podziel się!