Jeśli miałbym podać moją ulubioną mobilną grę wyścigową, nie musiałbym długo szukać odpowiedzi: Real Racing 2. W najbliższych dniach ta ścigałka powinna zostać udostępniona dla smartfonów Nokia Lumia.

Real Racing 2 swoją premierę na iOS i Androida miało już naprawdę dawno temu, lecz mimo to wciąż jest uważane za jedną z najlepszych gier z tego gatunku przeznaczonych na smartfony (dla mnie – najlepszą).  Zapomnijcie jednak o odbijaniu się od band przy prędkościach przekraczających 400 km/h, jak to ma miejsce w Asphaltach od Gameloftu. Produkcja Firemint stawia przede wszystkim na realizm.

Real Racing 2 śmiało można zaliczyć do symulatorów wyścigowych. Pozwala ona zasiąść za kierownicą 30 samochodów, z których większość zwykłym śmiertelnikom śni się po nocach, jak np. Lotus Evora czy Nissan GT-R. Gracz ma do wyboru 15 fikcyjnych tras, wśród których można znaleźć tradycyjne tory wyścigowe, owale znane z wyścigów NASCAR oraz zamknięte odcinki miejskie. Wielką zaletą gry jest realistyczny model jazdy, który pozwala rzeczywiście czuć moc kierowanych aut. Nie można narzekać także na grafikę – mimo, że Real Racing 2 nie jest już pierwszej świeżości, wciąż cieszy oko.

 


 

Gra na dniach powinna trafić do Marketplace. W serwisie Xbox360Achievements można natrafić na listę achievementów (osiągnięć) z gry, co jest dowodem na to, że niewiele dzieli nas od premiery gry na Windows Phone. Początkowo Real Racing 2 dostępny będzie wyłącznie na smartfony Nokii, jak np. Nokia Lumia 800 lub Nokia Lumia 920.

Przy okazji, posiadacze iUrządzeń (i zapewne Androidów, lecz w nieco późniejszym terminie) będą mogli wkrótce cieszyć się trzecią odsłoną Real Racing, której trailer możecie podziwiać tutaj. Ja już nie mogę się doczekać!

Via

Be Sociable, Share!