Targi Mobile World Congress 2013, będące największym corocznym wydarzeniem w smartfonowym świecie zbliżają się nieubłaganie. Już wiemy, że na pewno zjawi się tam Nokia. która ma zamiar zadziwić nas wszystkich czymś naprawdę mocnym.

To, że Nokia pokaże się na tegorocznym Mobile World Congress, raczej nikogo nie zdziwi. Fiński producent zaszczycił nas swoim udziałem w tym wydarzeniu chociażby rok temu, prezentując tam swój historyczny, bo ostatni smartfon oparty na Symbianie, jakim jest Nokia 808 PureView oraz Nokię Lumia 610.

W tym roku możemy spodziewać się bardzo mocnego uderzenia. Bardzo głośno mówi się o tym, że Nokia planuje pokazać zamkniętego w aluminiowej obudowie Windows Phone’a 8 z aparatem o rozdzielczości zbliżonej do jednostki z 808 PureView. Myślę, że takie urządzenie pomogłoby się wznieść w górę firmie Stephena Elopa jeszcze bardziej, niż sprawiła to premiera smartfona Nokia Lumia 920.

Pogłoski mówią także, że Finowie zamierzają zaprezentować więcej modeli, być może nawet 6. Będą się one charakteryzować nowym designem zrywającym ze wszystkim tym, co po raz pierwszy ujrzało światło dzienne w modelu Nokia N9. Być może wszystkie nowe telefony otrzymają aluminiowe obudowy, choć nie spodziewałbym się tego po low-endowych komórkach.

Wśród plotek na temat tego, co pokaże nam Nokia, nie może zabraknąć tej o tablecie. Wieści na temat tego, że Nokia planuje wypuścić urządzenie tego typu znane są od dawna, lecz za każdym razem nic z tego nie wychodziło. Z tego powodu wolę się nie napalać na to, że podczas MWC 2013 ujrzę Stephena Elopa pokazującego światu swój nowy tablet, choć przyznam, że liczę na to.

Mobile World Congress odbędzie się w dniach 25-28 lutego, a Nokia swoją konferencję zorganizuje na samym początku, bo 25 lutego o godzinie 9.00. Czekamy!

Be Sociable, Share!