Długo wyczekiwany moment w końcu nadszedł. Microsoft  kazał nam czekać na Windows Phone 7.8 naprawdę długo, lecz już teraz możemy go umieścić w naszych smartfonach. Komórki w dłonie i aktualizację czas zacząć!

Już dziś, o godzinie 19:00 udostępniona została aktualizacja smartfonów Windows Phone do wersji 7.8. Hurra!

W skład smartfonów, które są objęte procesem aktualizacji, wchodzi przede wszystkim cała pierwsza generacja telefonów Nokia Lumia. Zatem nie ważne, czy posiadasz Lumię 610, 610 NFC, 710, 800 czy 900 – update cię nie ominie. Gorzej, jeśli twoje urządzenie posiada brandowane oprogramowanie. W takim przypadku możesz poczekać jeszcze trochę.

Oprócz smartfonów Nokii, Windows Phone 7.8 trafił już do HTC Trophy, Titan, Mozart i Radar, LG E900 oraz Samsungi: Omnia W i Omnia 7. Na chwilę obecnąnie potwierdzono dostępności nowego oprogramowania dla pozostałych smartfonów (np. HTC HD7).

 

Nokia na swoim oficjalnym blogu umieściła na tą chwilę specjalny filmik, który informuje o sposobie aktualizacji systemu oraz nowych opcjach w WP 7.8. Dla przypomnienia: aktualizacja zawiera m.in. nowy ekran startowy na wzór tego z WP8, więcej kolorów interfejsu do wyboru, możliwość ustawienia tapety z usługi Bing, kontrolę rodzicielską.

Proces aktualizacji przebiega w intuicyjny sposób za pomocą programu Zune. Wystarczy podpiąć smartfona do komputera i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Myślę, że nie przysporzy to nikomu nieoczekiwanych problemów.

Zatem do dzieła – pobierajcie i instalujcie!

Be Sociable, Share!