Wyraźnie widać, że w tym roku Sony chce bardziej się skupić na wdrażaniu smarfonów, które mają realne szanse zaszkodzić konkurencji. Po znakomitej premierze Xperii Z/ZL czas na urządzenie z niższej półki cenowej.

nie znamy jeszcze oficjalnej nazwy nadchodzącej Xperii, lecz kodowa nazwa smartfona brzmi Sony C530X HuaShan. Designerzy zaczerpnęli wzorce z topowej Xperii Z i w wielu miejscach możemy doszukiwać się podobieństw między tymi słuchawkami. Jednakże, będą to komórki z innych półek cenowych.

Jakiś czas temu istnienie takiego urządzenia potwierdził wyniki z aplikacji GLBenchmark. Dzięki niej dowiedzieliśmy się, że HuaShan posiada procesor dwurdzeniowy procesor  Qualcomm Snapdragon S4 Pro MSM8960T o taktowaniu 1,7 GHz, procesor graficzny Adreno 320 i ekran o rozdzielczości 1184 x 720 pikseli (96 pikseli z pionowego rzędu zostanie przeznaczone na przyciski ekranowe) Nie zabrakło także łączności LTE. Kolejny przeciek, tym razem będący zdjęciem przesłanym przez Picasę, mówi o tym, że nadchodzące Sony został wyposażony w aparat o matrycy 5 Mpix.

Nie wiemy jeszcze, kiedy Sony C530X HuaShan trafi do sprzedaży, choć myślę, że możemy spodziewać się jego premiery na targach MWC 2013, które odbędą sięw dniach 25-28 lutego bieżącego roku.

Via

Be Sociable, Share!