Wyraźnie widać, że w tym roku Sony chce bardziej się skupić na wdraża­niu smar­fonów, które mają realne szanse zaszkodzić konkurencji. Po znakomitej pre­mierze Xperii Z/ZL czas na urządze­nie z niższej półki cenowej.

nie znamy jeszcze ofic­jal­nej nazwy nad­chodzącej Xperii, lecz kodowa nazwa smart­fona brzmi Sony C530X HuaShan. Design­erzy zacz­erp­nęli wzorce z topowej Xperii Z i w wielu miejs­cach możemy doszuki­wać się podobieństw między tymi słuchawkami. Jed­nakże, będą to komórki z innych półek cenowych.

Jakiś czas temu ist­nie­nie takiego urządzenia potwierdził wyniki z aplikacji GLBench­mark. Dzięki niej dowiedzieliśmy się, że HuaShan posi­ada pro­ce­sor dwur­dzeniowy pro­ce­sor  Qual­comm Snap­dragon S4 Pro MSM8960T o tak­towa­niu 1,7 GHz, pro­ce­sor graficzny Adreno 320 i ekran o rozdziel­czości 1184 x 720 pik­seli (96 pik­seli z pio­nowego rzędu zostanie przez­nac­zone na przy­ciski ekra­nowe) Nie zabrakło także łączności LTE. Kole­jny prze­ciek, tym razem będący zdję­ciem przesłanym przez Picasę, mówi o tym, że nad­chodzące Sony został wyposażony w aparat o matrycy 5 Mpix.

Nie wiemy jeszcze, kiedy Sony C530X HuaShan trafi do sprzedaży, choć myślę, że możemy spodziewać się jego pre­miery na tar­gach MWC 2013, które odbędą sięw dni­ach 25–28 lutego bieżącego roku.

Via

Ciekawe? Podziel się!