Jakiś czas temu mówiliśmy o Sam­sungu Galaxy Pre­mier, który przykuł moją uwagę. Niestety, nie mógł rów­nać się ze starszym Galaxy S III ze względu na słab­szy pro­ce­sor. Teraz kore­ański pro­du­cent stworzył czterordzeniową odmi­anę Pre­miera, która trafi na rodz­imy dla Sam­sunga rynek.

Nowy model nosi nazwę Galaxy Pop i można go nazwać odświeżonym Galaxy S III. W moim odczu­ciu prezen­tuje się od pocz­ci­wego SGS-a III ciekaw­iej, głównie ze względu na design.

To właśnie po nim zaprezen­towany smart­fon odziedz­iczył pro­ce­sor. Jest to bardzo wyda­jny czterordzeniowy Exynos 4412 charak­teryzu­jący się niezmienionym zegarem 1,4 GHz. Reszta podze­społów jest taka sama, jak w przy­padku pier­wot­nego Sam­sunga Galaxy Pre­mier. Mamy zatem do czynienia z ekranem 4,65″ Super AMOLED 720p, 1 GB pamięci RAM, aparatem 8 Mpix oraz 8 lub 16 GB wbu­dowanej pamięci do dowol­nego wyko­rzys­ta­nia rozsz­erzal­nej o karty micro-SD.

Sam­sung Galaxy Pre­mier. Jego wygląd nie różni się niczym od nowego Galaxy Popa.

Sam­sung Galaxy Pop korzysta z Androida 4.1.2 Jelly Bean okras­zonego najnowszą odsłoną sys­te­mowej nakładki pro­du­centa, jaką jest Touch­Wiz 5.0. Użytkownik ze światem połączy się nie tylko za pośred­nictwem WiFi i sieci 3G, lecz również poprzez bardzo szy­bkie LTE.

Z nowym Sam­sungiem prob­lem jest jeden — dostępny będzie na wyłączność trzech kore­ańs­kich oper­a­torów komórkowych, także możemy zapom­nieć o jego dostęp­ności w naszym zakątku świata. Martwi mnie też, że na próżno szukać u nas mod­elu bazowego, jakim jest Sam­sung Galaxy Pre­mier. Miał on świa­tową pre­mierę na przełomie października i listopada, więc jego raczej też nie ujrzymy na własne oczy. A szkoda, gdyż wzbudził moją sym­pa­tię chyba nawet bardziej niż mydel­niczkowy Sam­sung Galaxy S III. Tym bardziej żałuję, że Galaxy Pop nie zawę­druje do Europy.

Via

Ciekawe? Podziel się!