Posiadacze wszelakiej maści iUrządzeń mogą już pobierać aktualizację oprogramowania do wersji 6.1. Zmiany, jakie wprowadza nie są niczym wielkim, a najbardziej dotkną one… amerykańskich kinomanów wymagających szybkiej łączności LTE.

Aktualizację iOS-a już można pobierać z serwerów Apple i dotyczy ona następujących urządzeń:

Największą nowością iOS 6.1 jest to, że udostępnia ona superszybką łączność LTE dla 36 kolejnych operatorów w przypadku iPhone’a oraz 23 dla iPada. Pełna lista dla użytkowników iPhone’ów znajduje się w tym miejscu, natomiast posiadacze iPadów swoją listę mogą obejrzeć tutaj. Niestety, aktualizacja nie obejmuje ani jednego z polskich operatorów.

Kolejną z nowinek jest możliwość kupowania biletów do kina poprzez asystenta głosowego Siri. Całość odbywa się z wykorzystaniem systemu Fandango. Niestety, usługa ta jest dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, więc Polacy nie odniosą z niej pożytku.

Dwa ostatnie udogodnienia to możliwość pobierania pojedynczych utworów z iCloud przez subskrynentów iTunes Match oraz nowy przycisk, za którego pomocą użytkownik może wyzerować ID odbiorcy reklam kontekstowych. Czy te zmiany są przydatne? Oceńcie sami.

Nowa aktualizacja iOS nie zawiera w sobie niczego, co mogłoby zainteresować typowego odbiorcę. Wprowadza tylko cztery innowacje, a w dodatku tylko połowa z nich zadziała w Polsce. Mimo wszystko, zawsze nakłaniam do pobierania najnowszych wersji systemowych, gdyż od nadmiaru głowa w tym przypadku nie boli.

Via

Be Sociable, Share!