Wygląda na to, że Apple szykuje nam kolejną wersję obecnej – już czwartej – generacji iPada. Ma ona cechować się ogromną ilością wbudowanej pamięci flash, bo aż 128 gigabajtami.

Apple od lat przoduje w ilości pamięci wewnętrznej przeznaczonej dla użytkownika. Oczywiście, hejterzy mogą powiedzieć, że jest to spowodowane brakiem slotu na karty pamięci, lecz czy mając tak dużą przestrzeń dyskową jest on potrzebny?

W chwili obecnej tablet giganta z Cupertino jest oferowany w trzech wersjach pojemnościowych: 16GB, 32GB i 64GB. Zwyczajnemu użytkownikowi z pewnością byłoby bardzo ciężko zapełnić tyle miejsca, lecz mimo to, wkrótce możemy spodziewać się czwartej odmiany iPada o zdumiewającej pojemności 128GB.

Poza ilością miejsca, nowe urządzenie nie będzie różnić się niczym od obecnych iPadów. Nie będzie to jego kolejna generacja, lecz rozwinięcie obecnej, czwartej. iPad 4 128GB będzie oferowany zarówno w wersji czarnej i białej, a pod względem łączności, będziemy mogli wybrać spośród wersji WiFi-only lub z LTE, czyli w tej kwestii nic się nie zmienia.

Informacja o nowym iPadzie została znaleziona w kodzie źródłowym deweloperskiej wersji systemu iOS 6.1, która wkrótce powinna zostać wydana.

Fani iPada Mini zostaną rozczarowani wieścią, że Apple nie planuje wersji tego tabletu z większą ilością pamięci. Przypomnijmy, że on także został wypuszczony w wersjach 16GB, 32GB i 64GB.

Niestety, na chwilę obecną nie znamy informacji ani na temat daty premiery, ani ceny bardziej pojemnego iPada 4. Myślę jednak, że nastąpi to niebawem, natomiast cena… Ta może okazać się dla polskiego klienta zawrotna.

Via

Ciekawe? Podziel się!