Gameloft, jeden z czołowych producentów gier na urządzenia przenośne opublikował trailer swojej nowej gry. Nazywa się Blitz Brigade i do złudzenia przypomina pecetowe Team Fortress 2.

Można pokusić się o stwierdzenie, że Gameloft zbudował swoje imperium dzięki kopiowaniu sprawdzonych wzorców, nie wnosząc od siebie zupełnie niczego. Seria Asphalt to nic innego, jak komórkowy Need for Speed, Backstab miał być swoistym odpowiednikiem Assassin’s Creeda, a Gangstar to po prostu kalka Grand Theft Auto. Nikogo chyba nie zdziwi, że Blitz Brigade nie jest nowatorską produkcją. To po prostu Team Fortress 2 na smartfony i tablety.

Producent udostępnił na swoim kanale YouTube trailer zapowiadający grę. Będzie to wieloosobowa strzelanka utrzymana w żartobliwym klimacie. Niestety, w filmiku nie widzimy mechanizmów rozgrywki na podstawie realnego gameplay’a, choć już parę rzeczy możemy wywnioskować. Przede wszystkim: otrzymamy możliwość sterowania pojazdami i machinami latającymi. Dostrzec możemy też spory wachlarz broni, którymi będziemy mogli siać śmierć i zniszczenie.

 


 
Blitz Brigade zostanie wydane w niedalekiej przyszłości na iPhone’a, iPada, iPoda Touch oraz urządzenia z Androidem. Osobiście spodziewam się, że premiera nastąpi w drugiej połowie lutego, choć nie bierzcie tego za prorocze słowa.

Nie jestem pewien, czy taktyka Gameloftu jest udana (kopiuj to, na czym inni zarobili sporo kasy wykazując się przy tym minimalną kreatywnością), lecz abstrahując od tego możemy otrzymać niezłą grę, która powinna dostarczyć sporo rozrywki w pojedynkach sieciowych. Boję się tylko o to, by producent nie zdecydował się na zbyt nachalny model free-to-play, który dawałby niesprawiedliwie dużą przewagę graczom z wykupionym prawdziwą gotówką ulepszeniami. Znając Gameloft, mam przeczucie, że tak właśnie będzie.

Via

Be Sociable, Share!