Ryanair to największy europejski tani przewoźnik lotniczy. Jego działalność nie ogranicza się jednak wyłącznie do oferowania lotów. Dla smartfonów z Androidem i iOS stworzył aplikację umożliwiającą tanie wykonywanie międzynarodowych połączeń głosowych.

Ryanair Talk to program, dzięki któremu możemy dzwonić na numery telefoniczne całego świata w niezłej cenie. Wykorzystuje on połączenia WiFi do nawiązywania rozmów i dzięki temu omija wysokie koszty roamingowe.

Ryanair Talk jest dostępny na platformę iOS dla iPodów Touch, iPhone’ów oraz iPadów, a na Androida dla – tak przynajmniej uważa producent – wszystkich smartfonów i tabletów. Warto wspomnieć, że odbiorca nie musi korzystać z Ryanair Talk. Ba, może posiadać dowolny telefon komórkowy, gdyż połączenia dla niego nie będą różniły się od konwencjonalnych rozmów.

Jak to w takich usługach bywa, również w Ryanair Talk należy zapłacić za możliwość dzwonienia. Dostępne są trzy kwoty doładowań – 6.50 €, 12 € i 23 €. Nie są one najniższe, lecz w zamian otrzymujemy 240, 480 lub 1000 minut na telefony stacjonarne i 60, 120 lub 250 minut na komórki. Niestety, stawka ta dotyczy wyłącznie tzw. Ryanair Zone, a więc krajów, w których Ryanair oferuje swoje usługi lotnicze (łącznie 29 krajów, w tym Polska, Wielka Brytania, Francja czy Włochy). Co ciekawe, niektóre z krajów spoza strefy oferują co prawda do wykorzystania nieco mniej minut na telefony stacjonarne, lecz za to więcej na komórki – np. w USA tych drugich jest 200, 400 i 833. Z kolei dzwoniąc z Antarktydy nie dość, że się wymarzniemy, to jeszcze otrzymamy zaledwie max. 21 minut. Oczywiście, o ile znajdziemy tam nadajnik WiFi 😉

Ryanair Talk z pewnością przyda się osobom, które ciągle podróżują po świecie i dużo czasu spędzają na rozmowach telefonicznych. To właśnie dla nich została ona przeznaczona, a jej użytkownicy będą mogli zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Więcej informacji o Ryanair Talk możecie znaleźć na oficjalnej stronie tej aplikacji

Download – iOS

Download – Android

Be Sociable, Share!