Samsung zaprezentował Galaxy Xcover 2 – smartfona stworzonego z myślą o fanach sportów ekstremalnych i innych osób, które wyjątkowo cenią sobie odporność. Po za samą kwestią wytrzymałości, wciąż jest to porządny Android z niższej półki.

Niewiele jest smartfonów, którym nie straszne pył, woda czy upadki (choć uwaga – każdy szklany ekran po frontalnym upadku z niekoniecznie dużej wysokości może się rozbić) – ja z głowy jestem w stanie wymienić jedynie Motorolę Defy i Sony Xperię Active i pierwszego Xcovera. Samsung na jednym uodpornionym Androidzie nie chce poprzestać i dlatego wypuścił jego następcę.

Samsung Galaxy Xcover 2 posiada certyfikat IP-67, a to oznacza, że jest pyłoszczelny i może bez uszczerbku na zdrowiu wytrzymać nawet półgodzinne zanurzenie w wodzie. Jego obudowa została wykonana z mocnego plastiku i gumy, dzięki czemu smartfon powinien przetrwać naprawdę wiele. W celu uszczelnienia tylnej klapki, producent zastosował specjalny zatrzask, który przypomina mechanizm zastosowany w Motoroli Defy.

Samsung Galaxy Xcover 2 nie grzeszy urodą, lecz wytrzyma zdecydowanie więcej, niż inne smartfony.

Jeśli chodzi o podzespoły, to jest całkowicie przeciętnie. Sercem został dwurdzeniowy procesor 1 GHz, a ilość pamięci RAM wynosi 1024 MB. Wyświetlacz to czterocalowy TFT o rozdzielczości 480 x 800 pikseli. Aparat cyfrowy z tyłu obudowy wykonuje zdjęcia 5 Mpix i filmy 720p, a dodatkowy, przedni otrzymał matrycę VGA. Warto wspomnieć też o 4 GB pamięci wewnętrznej z możliwością uzupełnienia jej kartami micro-SD. Całością zarządza Android 4.1 Jelly Bean z nakładką TouchWiz.

Model wkrótce powinien pojawić się na półkach sklepowych. Wiadomo też, że Samsung zaprezentuje go na targach MWC 2013.

Via

Be Sociable, Share!