Z roku na rok ekrany smartfonów stają się coraz większe. Samsung Galaxy Note po raz pierwszy udowodnił, że bardzo duże ekrany są w smartfonach pożądane. Gdy już myśleliśmy, że nic nas nie zaskoczy, pojawił się on – Huawei Ascend Mate z ekranem 6,1″. Teraz Sony przebija stawkę i szykuje sprzęt z ekranem 6,44″.

W moim odczuciu mowa już o tablecie. Bez przesady – nie można telefonem komórkowym nazwać czegoś, co ledwie mieści się w dłoni. A właśnie tak będzie z nadchodzącym urządzeniem Sonego, którego panel wyświetlacza został uwieczniony na fotce z zakładu produkcyjnego.

Nazwa kodowa tego czegoś to Togari i – jeśli plotki okażą się prawdziwe – mamy do czynienia z jeszcze większym kosiarzem, niż duet Xperii: Z i ZL. Co prawda na brak wydajności posiadacze obu przytoczonych smartfonów nie mogą narzekać, lecz Togari ma otrzymać świeżutki procesor Snapdragon 800 MSM8974 o zdumiewającym taktowaniu 2,3 GHz wspierany układem graficznym Adreno 330. Wow! Na tym jednak nie koniec dobrego! Chociażby pamięć RAM – 3 GB. Aparat – 13 Mpix, Exmor RS (oraz 2 Mpix Exmor R z przodu). 32 GB pamięci wewnętrznej. Bateria: 3500 mAh. Obsługa sieci LTE. NFC. Port podczerwieni. Stylus jak w Galaxy Note. Jest moc?

Odnośnie samego wyświetlacza, nie zdziwi nikogo wieść o tym, że otrzyma rozdzielczość Full HD. Jego dodatkowym plusem ma być powłoka OptiContrast zapewniająca lepszy kontrast wyświetlanego obrazu. Ekran Zostanie on stworzony przez zakłady spółki JDI, która jest wspólnym dzieckiem Sonego, Hitachi i Toshiby.

Togari zapowiada się wprost niesamowicie. Sony nareszcie ruszyło z miejsca – w poprzednim roku firma wyraźnie zaspała – jej modele może i miałyby szanse na sukces, gdyby tylko zostały wypuszczone parę miesięcy wcześniej. Za to teraz… Kto wie, może uda się obalić dominację Samsungów Galaxy S/Note?

Via/Via

Be Sociable, Share!