Z roku na rok ekrany smart­fonów stają się coraz więk­sze. Sam­sung Galaxy Note po raz pier­wszy udowod­nił, że bardzo duże ekrany są w smart­fonach pożą­dane. Gdy już myśleliśmy, że nic nas nie zaskoczy, pojawił się on — Huawei Ascend Mate z ekranem 6,1″. Teraz Sony prze­bija stawkę i szykuje sprzęt z ekranem 6,44″.

W moim odczu­ciu mowa już o table­cie. Bez prze­sady - nie można tele­fonem komórkowym nazwać czegoś, co led­wie mieści się w dłoni. A właśnie tak będzie z nad­chodzą­cym urządze­niem Sonego, którego panel wyświ­et­lacza został uwieczniony na fotce z zakładu produkcyjnego.

Nazwa kodowa tego czegoś to Tog­ari i — jeśli plotki okażą się prawdziwe — mamy do czynienia z jeszcze więk­szym kosiarzem, niż duet Xperii: Z i ZL. Co prawda na brak wyda­jności posi­adacze obu przy­toc­zonych smart­fonów nie mogą narzekać, lecz Tog­ari ma otrzy­mać świeżutki pro­ce­sor Snap­dragon 800 MSM8974 o zdu­miewa­ją­cym tak­towa­niu 2,3 GHz wspier­any ukła­dem graficznym Adreno 330. Wow! Na tym jed­nak nie koniec dobrego! Cho­ci­ażby pamięć RAM — 3 GB. Aparat — 13 Mpix, Exmor RS (oraz 2 Mpix Exmor R z przodu). 32 GB pamięci wewnętrznej. Bate­ria: 3500 mAh. Obsługa sieci LTE. NFC. Port pod­cz­er­wieni. Sty­lus jak w Galaxy Note. Jest moc?

Odnośnie samego wyświ­et­lacza, nie zdziwi nikogo wieść o tym, że otrzyma rozdziel­czość Full HD. Jego dodatkowym plusem ma być powłoka Opti­Con­trast zapew­ni­a­jąca lep­szy kon­trast wyświ­et­lanego obrazu. Ekran Zostanie on stwor­zony przez zakłady spółki JDI, która jest wspól­nym dzieck­iem Sonego, Hitachi i Toshiby.

Tog­ari zapowiada się wprost niesamowicie. Sony naresz­cie ruszyło z miejsca — w poprzed­nim roku firma wyraźnie zas­pała — jej mod­ele może i miałyby szanse na sukces, gdyby tylko zostały wypuszc­zone parę miesięcy wcześniej. Za to teraz… Kto wie, może uda się obalić dom­i­nację Sam­sungów Galaxy S/Note?

Via/Via

Ciekawe? Podziel się!