Do czołówki najciekawiej zapowiadających się smartfonów z pewnością zalicza się HTC M7. Już wiemy, jak ten model będzie wyglądał. HTC tym razem stawia na minimalizm. Czy to dobry kierunek?

Do sieci wyciekły zdjęcia, grafiki i screenshoty nakładki systemowej HTC M7. Jeśli tajwański gigant zamierzał zachować istnienie nadchodzącego flagowca w tajemnicy, to wyjątkowo mu się nie udało 😉

   

HTC M7 ma aspiracje do bycia najlepszym smartfonem pierwszej połowy 2013 roku. Oczywiście, nie będzie to łatwe zadanie, gdyż sztab najlepszych ludzi Samsunga w pocie czoła pracuje nad swoim Galaxy S IV, a sukces SGS-a III udowadnia, że Koreańczyków stać na bardzo wiele. A to tylko jeden z licznych konkurentów…

W alu­min­iowej obu­dowie uni­body nowego HTC zna­jdzie się przede wszys­tkim wielki wyświ­et­lacz 5″ o rozdziel­czości 1920 x 1080. Kto widział na żywo Droida DNA (bądź słyszał opinie takowych osób) wie, że będzie to bezkonkuren­cyjny panel. Pod nim osad­zony zostanie potężny czterordzeniowy pro­ce­sor Qual­comm APQ8064 Snap­dragon S4 Pro wspo­ma­gany zapewne przez 2 GB pamięci RAM.

Zad­owoleni zostaną też fotografowie, gdyż M7 zostanie wyposażone w aparat 13 Mpix z lampą błyskową i nagry­waniem filmów 1080p. Na pewno pojawi się też bardzo dobra kamerka do wide­orozmów. Obstaw­iam, że za jej pomocą również nagramy mate­ri­ały wideo w rozdziel­czości Full HD.

A teraz kwestia wyglądu. Zrywa on z dobrze przyjętym designem serii One, przez co czuję wewnętrzny zawód, gdyż nie wyróżnia się swoją oryginalnością jak np. taki HTC One X. Z przodu łatwo go pomylić z urządzeniami Sonego. Styl jest podobny, zwłaszcza od frontu – monolityczna, szklana bryła prostokąta z zaokrąglonymi rogami oraz obła, lecz prosta tylna część obudowy sprawiają dobre wrażenie, choć brakuje mi w tym wszystkim polotu designerów HTC.

HTC M7 zostanie obdarzony zupełnie nową wersją nakładki systemowej HTC Sense. W tym wypadku zostanie zatytułowana 5.0 i ma znacząco odstawać od swoich poprzedniczek. Tym razem uśmiercono charakterystyczny widżet zegara połączonego z pogodynką, a koncepcja artystyczna uległa diametralnej zmianie. Zmiany odbiły się także w funkcjonalności – widać, że nic nie stanie na przeszkodzie, by w siatce aplikacji umieścić folder. Zdecydowanie na plus prezentują się przełączniki ustawień. Przy okazji, jeśli jeszcze nie wiecie, nie jest to pierwszy wyciek screenshotów z Sense 5.

Wkrótce na pewno doczekamy się większej ilości informacji na temat HTC M7. Czekajcie!

Via/Via

Be Sociable, Share!