Na taką wiadomość czekaliśmy od dawna! Następny flagowy smartfon Nokii ma szansę podbić serca milionów użytkowników za sprawą aparatu łączącego rozwiązania z 808 PureView i Lumii 920. Będzie się działo!

Nokia 808 PureView była bardzo dziwnym produktem. Producent wyposażył ją w aparat cyfrowy robiący zdjęcia o niewyobrażalnej jakości i rozdzielczości, która znana do tej pory była wyłącznie z lepszych kompaktowych cyfrówek. Niestety, ceną za to było zastosowanie systemu Symbian Belle, który (nie oszukujmy się) już odchodzi w zapomnienie. Od dawna wypatrywałem urządzenia łączącego w sobie zalety 808 PureView i multimedialnej Lumii 920. Okazuje się, że to marzenie wkrótce może się spełnić.

Panowie z The Verge weszli w posiadanie informacji o tym, że Nokia rzeczywiście planuje takie urządzenie, pracujące pod kontrolą Windows Phone 8. Jego kodowa brzmi EOS. Prawdopodobnie otrzyma matrycę PureView o olbrzymiej rozdzielczości (być może nawet przewyższającej osiemsetósemkę!) i skorzysta z dobrodziejstw optycznej stabilizacji obrazu z Lumii 920.

Przypuszczam, że będzie to możliwe dzięki zastosowaniu procesorów Snapdragon nowej generacji. Znajdujące się w obecnie najnowszych Lumiach Snapdragony S4 umożliwiają co najwyżej obsługę 20-megapikselowych aparatów. Na szczęście, Qualcomm ulepszył pod tym względem swoje najnowsze CPU, umożliwiając tym samym stworzenie Nokii Windows Phone’a z niezrównanie dobrą matrycą fotograficzną.

Informacja głosi również o tym, że EOS zostanie wyposażony w aluminiową obudowę. Hmm… Już to wcześniej słyszeliśmy. Czy mowa o Catwalku? W tym roku na pewno się o tym dowiemy.

Via

Be Sociable, Share!