Firefox OS zbliża się do nas coraz większymi krokami. Już teraz możemy poznać dwa smartfony stworzone przez firmę Geeksphone, które będą korzystać z tego mobilnego systemu operacyjnego.

Oba urządzenia są wytworami nikomu nieznanej firmy Geeksphone. Jej nazwa mogłaby tłumaczyć, że są to technologiczne cudeńka przeznaczone dla największych zapaleńców. Co ciekawe, już na pierwszy rzut oka widać, że jednak nie jest to sprzęt dla geeków.

Geekphone Keon

Geekphone Keon to smartfon, który swoją specyfikacją przypomina stare, dobre czasy – jednojajowy Snapdragon S1 1 GHz, 3,5” ekran HVGA, aparat 3 Mpix, 512 MB pamięci RAM i 4 GB wewnętrznej nie zrobią w dzisiejszych czasach już na nikim wrażenia, lecz miejmy na uwadze to, że Firefox OS ma być systemem działającym naprawdę gładko na niemal dowolnej konfiguracji sprzętowej.

Geekphone Peak

Drugim urządzeniem jest Geekphone Peak. Ten z kolei został wyposażony w ekran qHD o przekątnej 4,3″, dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 o mocy 1,2 GHz, 512 MB RAM-u, 4 GB pamięci przeznaczonej dla użytkownika oraz aparaty: główny 8 Mpix i przedni 2 Mpix.

Czy te smartfony się przyjmą? Ja nie wróżę sukcesu ich producentowi. Nawet, jeśli Firefox OS przyjąłby się doskonale, to… prawnicy Apple’a pewnie już czekają. Peak po prostu za bardzo przypomina iPhone’a. Sam producent zamierza przede wszystkim kusić swoich klientów ceną. Jego obydwa smartfony mają cechować się ceną, która jest nie do wyobrażenia. No OK, ale równie dobrze może to oznaczać 300, jak i 300 000 zł 😉

Via

Be Sociable, Share!