Seria Galaxy Note stworzona przez Samsunga jest kojarzona niemal całkowicie z tabletofonami. Jest to błąd, gdyż w jej skład wchodzi także dziesięciocalowy tablet. Już wkrótce zostanie zaprezentowany kolejny, tym razem ośmiocalowy Note. Jeśli zdjęcie nie kłamie, będzie on wyróżniał się… fatalnym wyglądem!

Co prawda na targach MWC 2013 nie ujrzymy z pewnością supersmartfona Samsunga Galaxy S IV, nie oznacza to, że koreański producent nie pokaże tam nic ciekawego. Wylewny dziś w słowach J.K. Shin potwierdził, że właśnie tam ujrzymy ośmiocalowy tablet z rodziny Galaxy Note.

Co ciekawe, już teraz doszło do przecieku zdjęcia czegoś w rodzaju ulotki reklamowej, która przedstawia rendery Note’a 8.0 wraz ze specyfikacją. Tablet otrzyma ekran o niezbyt imponującej rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, pięciomegapikselowy aparat z tyłu obudowy i przedni, o matrycy 1,3 Mpix. Do dyspozycji użytkownika zostanie oddane 16 GB pamięci, którą szczęśliwie będzie można rozbudować poprzez kartę micro-SD. Sercem stanie się czterordzeniowa jednostka 1,6 GHz , a w szybkim działaniu pomoże jej 2 GB pamięci RAM. W broszurze wspomniano także o rysiku S-Pen oraz wsparciu dla sieci HSPA+.

Moją uwagę przykuł jednak wygląd tabletu. W moim odczuciu, czegoś tak paskudnego Samsung nie stworzył chyba jeszcze nigdy! Zastanawia mnie, czemu za wzór nie postawiono sobie większego Galaxy Note’a 10.1, lecz Galaxy Note’a II i Galaxy S III. Obłe kształty po prostu przy tych wymiarach prezentują się fatalnie, a całość sprawia, jakby było to urządzenie stworzone z myślą o dzieciach dopiero rozpoczynających edukację. Miejmy nadzieję, że koreański producent wraz z nadejściem Samsunga Galaxy S IV całkowicie odmieni design swoich urządzeń – styl upowszechniony przez Galaxy S III już nam się przejadł.

Via/Via

Be Sociable, Share!