Z bardzo ciekawą inicjatywą wysunęła się nowojorska policja – stworzyła ona aplikację przeznaczoną dla urządzeń Apple, która zawiera wszystkie bieżące informacje dotyczące bezpieczeństwa w mieście.

Amerykańskie służby bezpieczeństwa nie od dziś uważane są za jedne z najbardziej skutecznych i nowoczesnych na świecie. Nie inaczej jest w przypadku New York Police Departament – jej oddziału z Nowego Jorku. Stworzył on darmową aplikację dla iUrządzeń, która może nie sprawi, że już nie staniemy się ofiarą przestępstwa, lecz za to pozwoli nam dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

Program NYPD zawiera listę najbardziej poszukiwanych przestępców, codziennie dodawane newsy, czy statystyki przestępstw. Warto nadmienić, że użytkownicy mogą przekazywać anonimowo informacje mające związek z czynami karalnymi. Jeśli zostałbyś przykładowo świadkiem kradzieży roweru, dzięki tej aplikacji możesz przyczynić się do szybszego namierzenia przestępcy podając wygląd złodzieja oraz kradzionego bicykla. Oczywiście, na tym funkcjonalność się nie kończy.

Nowy Jork jest miastem o bardzo wysokim wskaźniku przestępczości, gdzie zabójstwa zdarzają się na porządku dziennym. Z tego powodu taka apka ma sens.

NYPD zostało wydane wyłącznie na platformę iOS, choć wkrótce ma pojawić się także androidowy odpowiednik tej aplikacji. Oczywiście, autor aplikacji nie nakłada na użytkownika jakichkolwiek opłat.

Szkoda, że o takiej aplikacji w naszym kraju możemy raczej zapomnieć. Wszyscy wiemy, jak prezentują się służby bezpieczeństwa w Polsce. Delikatnie mówiąc, nie są one nastawione na innowacje. Cieszmy się jednak, że istnieją na świecie miejsca, gdzie sytuacja wygląda inaczej.

W Polsce program jest niemal bezużyteczny, lecz jeśli znajdują się wśród was osoby, które chcą z ciekawości go przetestować, wystarczy wejść w ten link.

Via

Be Sociable, Share!